Mobil

OnePlus'ın ucuz telefonu OnePlus Nord CE 5G yolda!

Üst segmentdeki ürün gamına hitap eden OnePlus'ın Nord isimli bir telefonu piyasaya süreceği uzun süredir dillendirilen bir iddiaydı.

OnePlus'ın ucuz telefonu OnePlus Nord CE 5G yolda!

Üst segmentdeki ürün gamına hitap eden OnePlus'ın Nord isimli giriş orta segment telefonu piyasaya sürüleli aylar oldu, cihaz oldukça yüksek notlar aldı ve iyi satış rakamlarına ulaştı. Nord modelinde iyi bir başarı yakalayan OnePlus, Nord CE (Core Edition) 5G modeli ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Çinli teknoloji devinin CEO'su Pete Lau, TechRadar isimli yabanı teknoloji haber sitesinde yaptığı açıklamada cihaz ile ilgili bazı bilgiler paylaştı.

10 Haziran 2021'de resmi tanıtımı yapılacak olan cihaz Avrupa ve Hindistan'da piyasaya sürülecek ancak orijinal OnePlus Nord modelinde olduğu gibi bu model de Amerika ve Kanada'ya ulaşmayabilir.

Pete Lau'nun "Orijinal OnePlus Nord'u ustalıkla kırparak daha da uygun fiyata en iyi günlük telefonu oluşturabilmek için çok fazla çaba harcadık" sözlerinden yola çıkarak OnePlus Nord CE modelinin orijinal Nord'dan daha uygun bir fiyata piyasaya sürüleceğini söylemek pek de yanlış olmaz. Bu doğrultuda beklentiler cihazın 275 dolar civarında bir fiyat etiketi ile piyasaya çıkması yönünde.

Her ne kadar cihazın teknik özellikleri hakkında elimizde bilgi olmasa da Nord CE 5G'nin içerisinde Snapdragon 765G'den daha kötü bir platform olacak. Ayrıca tahminlere göre ekran Amoled yerine IPS, ana kamera sensörü 48MP yerine daha düşük çözünürlükte olabilir.

Teknolojioku olarak sizlere 10 Haziranda yapılacak olan resmi etkinliğin içeriğini aktarıyor olacağız, takipte kalın..

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.