Pokémon Presents etkinliği 27 Şubat'ta gerçekleşecek

Pokémon hayranlarının önümüzdeki hafta başlarında sabırsızlıkla bekleyecekleri bir şeyleri var. En yeni Pokémon Presents etkinliği 27 Şubat saat 09:00’da yapılacak.

Pokémon Presents etkinliği 27 Şubat'ta gerçekleşecek

Daha önce olduğu gibi, Pokémon Şirketi bu canlı yayınlarda da mağazada neler gerçekleşeceği hakkında çok fazla bilgi vermedi. Ancak, canlı yayının yaklaşık 20 dakika süreceğini söylendi. Yayını resmi Pokémon YouTube kanalında izleyebileceksiniz.

Kasım ayında gelen Pokémon Scarlet ve Violet çifti ilk çıkış yaptığında zor durumdaydı ve Game Freak ve Nintendo teknik sorunları çözmek için çalışıyordu. Yine de Pokémon Scarlet ve Violet, ilk hafta sonunda aralarında 10 milyondan fazla kopya sattı (Nintendo tarihindeki en hızlı satan oyun lansmanı oldu) ve 2022'nin sonunda 20 milyondan fazla kopya sattı.    

Pokémon Presents etkinliği 27 Şubat'ta gerçekleşecek

Pokémon Scarlet ve Violet'in ne kadar yakın zamanda geldiği ve oyunların hatalı doğası göz önüne alındığında, serinin bir sonraki girişimini tahmin etmeye çalışmak için henüz erken olabilir. Ancak Pokémon Günü, serideki ilk oyunların (Pokémon Red and Green Japonya'da 27 Şubat 1996'da piyasaya sürüldü) yıldönümünü kutladığı için yeni haberler beklenmesi elbette mantıklı. Yayın belki ayrıca Pokémon Masters Ex, Pokémon Unite,Pokémon TCG Live ve Pokémon Go gibi oyunların güncellemeleriyle ilgili ayrıntıları içerebilir.           

Pokémon Go'dan bahsetmişken, geçtiğimiz hafta sonu geliştirici Niantic, oyunculardan bir etkinliğe katılmak için 30 dolarlık bir bilet satın almadıkları sürece Las Vegas'taki halka açık bir parktan uzak durmalarını istedi. Ancak etkinlik için ödeme yapmayan fazladan 17.000 kişi çoktan orada yerini almıştı Niantic bilet için ödeme yaptığı halde aşırı kalabalık sebebiyle mağdur olan oyuncuların yaşadıkları sorunları telafi etmelk için bazı oyun içi güzellikler teklif etmiş durumda.