Mobil

Oppo da katlanabilir telefon geliştiriyor!

Huawei ve Samsung'un ardından Oppo'da katlanabilir akıllı telefonla geliyor. Şirketin başkan yardımcısı Shen, seri üretime geçip geçmeyecekleri konusunda net bir bilgi vermedi.

Oppo da katlanabilir telefon geliştiriyor!

Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold gibi katlanabilir cep telefonlarından sonra, Oppo katlanabilir telefon haberleri de gelmeye başladı. Şu an için katlanabilir akıllı telefonlar konusunda; yalnızca mobil üreticilerin değil, aynı zamanda kullanıcıların da kafası son derece karışık.

Oppo katlanabilir telefon görenleri çok şaşırttı

Oppo katlanabilir telefon dedikoduları, paylaşılan bazı görseller üzerine ortaya çıktı.  Oppo başkan yardımcısı Brian Shen tarafından, Çin'in en büyük sosyal platformu olarak bilinen weibo'da bir görsel paylaşıldı. Görselde inanması güç ama, Oppo katlanabilir telefonu Brian Shen'in elinde bulunuyordu. Bu görselin hemen ardından kullanıcıların aklında; Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold'a rakip mi geliyor sorusu oluştu.

Oppo katlanabilir telefon seri üretime geçecek mi?

Oppo gibi akıllı telefon üreticileri genellikle; son derece temkinli davranır. Kullanıcıların tepkisine göre ürünlerini piyasaya sunar veya üretimini durdurur. Katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili yapılan kullanıcı yorumların da

  • Fazla hantal olduğu
  • Şık durmadığı
  • Katlandığında ekranın görüntü kalitesinin azaldığı
  • Gereğinden fazla pahalı oldu

Gibi ifadeler ağırlıklı olarak yer alıyor.

Tasarım özellikleri

Şirketin başkan yardımcısı tarafından paylaşılan görselde bu modelin ekranının, Huawei Mate X benzeri olduğunu görmek mümkün. Kenarlardan ise hafif bir kalın çerçeve bulunuyor. Huawei Mate X bilindiği üzere, OLED ekran kullanmıştı. Oppo ise çok yüksek bir ihtimalle, OLED ekrana yer verecek.

Fiyat tahminleri

Şu an için, bu Oppo akıllı telefon modeli ile ilgili herhangi bir fiyat tahmini yapmak neredeyse imkansız. Ancak basit bir karşılaştırma yapabiliriz. Huawei Mate X ile benzerliği üzerinden tahmini fiyat ortaya çıkarılabilir. Huawei Mate X 2600 dolar olarak fiyatlandırılmıştı.

Oppo genellikle, yüksek fiyata sahip olması nedeniyle bunun daha da üzerinde bir ücretlendirme yapacaktır. Bunun da en az 3000 dolardan başlayacağını söylemek mümkün. Oppo katlanabilir telefon, sizce de piyasaya sürülmeli mi?

Yorumlar
BOĞAZİÇİ...
3000 dolar az..5000 dolar yapsaydı.. bu para ile boğaz da ev alınır.. bULUNMAZ HİNT KUMAŞI MI ingiliz kumaşımı satıyorlar..altı üstü bir ALOOO ordamısın..!!! telefon... boşuna piyasaya sürmesin..100 tane satmaz...zenginlere..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.