Mobil

Oppo Ericsson ve MediaTek el ele verdi bir ilke imza atıldı!

5G tarafındaki yarış tüm hızıyla devam ederken Oppo, Ericsson ve MediaTek el ele vererek bir ilke imza atmayı başardı. İşte detaylar.

Oppo Ericsson ve MediaTek el ele verdi bir ilke imza atıldı!

Muhtemelen birkaç sene içerisinde satışa çıkan telefonların tamamına yakınında 5G özelliği destekleniyor olacak. Hali hazırda 5G için yonga seti üreticilerinden, telefon geliştiricilerine kadar pek çok isim soluksuz bir yarış içerisindeler.

Bu yarış için pek çok işbirliğine de şahitlik ediyoruz. Örneğin Apple Qualcomm ile el sıkışırken, Huawie kendi içerisinde bir ittifaka gidiyor. Oppo ise Ericsson ve MediaTek ile bu yarışa dahil olma çabasında.

Oppo Ericsson ve MediaTek el ele verdi bir ilke imza atıldı!

Geçtiğimiz gün Oppo, Ericsson ve MediaTek, Ericsson’un İsveç’in Stockholm kentinde yer alan merkezinde bir deneme gerçekleştirdi. Bu deneme ile ilk VoNR görüşmesi tarihe not düşüldü.

5G teknolojisi kullanılarak yapılan bu görüşmede hat bağlanması saliseler içerisinde gerçekleşti. Yani arama tuşuna basılmasıyla çağrının karşı tarafa düşmesi neredeyse eş zamanlı olarak gerçekleşti. Ayrıca çağrının görüntülü aramaya döndürülmesi de anlık olarak kayıtlara geçti.

Bu denemede Oppo tarafından üretilen ve MediaTek’in 5G destekli Dimensity 1000L yongasından güç alan modeller kullanıldı. Altyapı desteği ise Ericsson tarafından sağlandı.

Görünen o ki 5G tarafında firmalar arasında muazzam bir rekabet teknoloji tutkunlarını bekliyor. 5G sayesinde iletişim teknolojileri gerçek anlamda çağ atlayacak diyebiliriz.

Yorumlar
Perhiz Lahana
5G nin olasi zatarlarina hic deginilmemis..
Cevapla
Lan Kasa Da Papel Yok
Sazanlara selam olsun :)
Cevapla
💠Gakko💠
Yeminnen Erikson ismini görünce duygulandım çocukluğumun markasıdı Erikson ilk telefonum da A1018s di. Buradan Eriksona yeniden cihaz üretmesi çağrısında bulinim inşallah dönerler piyasaya
Cevapla
Fatih
Erikson Jocab Wallenberg denilen adamın, yani yeni dijital dünya düzeni isteyen kişi
Lan Kasa Da Papel Yok
Erickson artık cinsel ve porno sektörü için elektronik oyuncaklar ! üretiyormuş, bende Googlede okurken çok şaşırmıştım !
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.