Oppo Find N3 Flip’i rakiplerinden ayıran farklar neler?

Oppo’nun yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Find N3 Flip, sahip olduğu bazı özellikleriyle rakiplerinin önüne geçiyor.

Oppo Find N3 Flip’i rakiplerinden ayıran farklar neler?

Oppo, 2022 Aralık'ta Oppo Find N2 Flip modeliyle clamshell (istiridye) katlanabilir telefon kategorisine adım attı. Şimdi, sadece sekiz ay sonra, bu modelin ardılı olan Oppo Find N3 Flip modelini tanıttı. Bu model, bazı yenilikleriyle pazarın diğer benzer cihazlarından sıyrılıyor.

Oppo Find N3 Flip, Samsung Galaxy Z Flip 5 ve Motorola Razr 40 Ultra ile rekabet ediyor. Diğer clamshell katlanabilir telefonlar olan Huawei P50 Pocket ve Vivo X Flip, özellik açısından biraz daha eski modellerdir. Şu anda Oppo Find N3 Flip sadece Çin'de satışta, ancak Oppo bu modelin global piyasada da yer alacağını duyurdu. Bu durum, Oppo'nun Samsung ve Motorola'nın ilgili modelleriyle hemen hemen her pazarda rekabet edeceği anlamına geliyor.

Oppo Find N3 Flip’i rakiplerinden ayıran farklar neler?

Peki Oppo Find N3 Flip'i diğerlerinden ayıran nedir? Öncelikle, piyasadaki diğer clamshell katlanabilir telefonlarda sadece iki kamera bulunuyor. Ancak Oppo Find N3 Flip, bu alanda bir yenilik olarak üçüncü bir kamera ile geliyor. Bu üçüncü kamera, böyle bir üründe ilk defa kullanılan 2x telefoto kamera. Bu kameraların hiçbiri sıradan değil. Ana kamera 50MP Sony IMX890 sensöre sahipken, 2x telefoto lens 32MP Sony IMX709 ve 114° ultra geniş açılı lens ise 48MP Sony IMX581 sensörlerini kullanıyor. Ön tarafta ise bir diğer Sony IMX709 sensör bulunuyor. Tüm bu kameralar otomatik odaklama özelliğine sahip, bu nedenle ultra geniş açılı kamera makro fotoğrafçılık için de kullanılabiliyor. Ancak sadece ana kamera optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip. Ayrıca bu kameralar, Hasselblad algoritmasıyla ayarlandığı için özel portre modları, XPAN modu gibi özelliklerle birlikte geliyor.