Oppo Reno 8 Avrupa fiyatı ortaya çıktı

Oppo’nun en önemli serilerinden biri olan Reno serisi, nihayet yeni modellerini Çin dışındaki küresel pazarlarda da satışa sunuyor.

Oppo Reno 8 Avrupa fiyatı ortaya çıktı

Çinli teknoloji devi Oppo’nun en önemli serilerinden biri olan Reno serisi, bir süre önce tanıtılmış ve sonrasında da 3 farklı model olarak Çin’de satışa sunulmuştu. Buna göre kendi vatanında Oppo Reno 8, Oppo Reno 8 Pro ve Oppo Reno 8+ olarak markalanan yeni modeller, küresel piyasalarda ise 2 versiyonla satışa sunulacak.

Oppo’dan yapılan açıklamaya göre, Çin’de satışa sunulan Oppo Reno 8 Pro modeli küresel pazarda kullanıcı karşısına çıkmayacakken, Reno 8+ isimli model ise Reno 8 Pro ismiyle satışa sunulacak.

Oppo Reno 8 Avrupa fiyatı ortaya çıktı

Peki bu iki telefonda ne gibi özellikler bulunuyor? Oppo Reno 8’e baktığımız zaman bu telefonun karşımıza 6,43 inç büyüklüğünde AMOLED ekranla çıkacağını görüyoruz. Gücünü Dimensity 1300 yonga setinden alan telefonda 8GB / 12GB RAM ve 128GB / 256GB dahili depolama alanı seçenekleri bulunuyor.

Arka yüzeyinde 50MP + 8MP + 2MP’lik üçlü kamera kurgusuna sahip telefonun ön yüzeyinde ise 32MP’lik bir lens mevcut. Batarya tercihini 4.500mAh’lık pilden yana kullanan telefonda aynı zamanda 80W hızlı şarj teknolojisinin mevcut olduğunu da söyleyelim.

Oppo Reno 8 Pro modeli ise 6,7 inç büyüklüğünde bir AMOLED ekrana sahip. Gücünü Dimensity 8100 Max yonga setinden alan telefonun diğer donanımsa özellikleri ise Reno 8 ile hemen hemen aynı. Gelen bilgilere göre, Reno 8 modeli 490 dolar civarı bir fiyattan satışa sunulacakken, Reno 8 Pro modelinin fiyatı ise 580 dolar civarı olacak.