Mobil

OPPO yeni mobil kamerasıyla oyun bozuyor!

OPPO donanım açısından belki olmayabilir ancak biçim, işlevsellik ve kullanılabilirlik söz konusu olduğunda harika işler yapmaya devam ediyor. İşte OPPO yeni kamera sistemi!

OPPO yeni mobil kamerasıyla oyun bozuyor!

Her yıl, telefon markaları son ürünlerinin en son teknolojiye sahip olduğunu hararetli bir şekilde duyurmakla meşgul oluyorlar. Genellikle, en yeni yonga setleri, yeni bir kamera sensörü veya daha hızlı hızlı şarj teknolojisi gibi birinci sınıf teknik özelliklere atıfta bulunuyorlar.

Ancak, daha önce görülmemiş yeni ve benzersiz ürünler de ortaya çıkıyor. Katlanabilir ekranlı ilk cep telefonu, ilk kez iki arka kameralı bir akıllı telefon veya parmak izi sensörüne sahip cep telefonları piyasaya çıktığında bu yenilikler söz konusu oluyor. İşte OPPO, arka modül için geri çekilebilir bir kamera sistemli yeni ürününü hazırlıyor.

OPPO'nun muhteşem kamerası geri çekilebilir zoom kamera!

OPPO yeni mobil kamerasıyla oyun bozuyor! - Resim : 1

OPPO Find X2 Pro, mikroskobik fotoğraflar çekme olasılığı için yüksek kaliteli periskop tipi telefoto lens ve Find X3 Pro, 2x optik yakınlaştırma ve 10 bit video kayıt imkânı sunuyor. Şimdi firma lenslerinden birine bir mekanizma eklemeye karar vermiş. Telefoto lens, cep telefonlarınızı her zamankinden daha profesyonel bir kamera haline getirecek.

OPPO bunun kendi geliştirdiği bir kamera teknolojisi olduğunu ve piyasada benzersiz olduğunu iddia ediyor, ancak nasıl çalıştığını açıklamıyor. Aşağıdaki videoya yakından baktığımızda, ön kamerayı bazı akıllı telefonlarda hayata geçirmek için mevcut dikey olarak yükselen açılır modüllerin aksine, daha büyük görüntü sensörünün kasadan uzak durduğunu ve genişletilebileceğini veya geri çekilebileceğini görebiliyoruz.

İşte geri çekilebilir kameralı OPPO!

OPPO bu cihazın kısa bir tanıtım videosunu paylaştı. Doğrusu X4 Pro olması muhtemel telefonunun adı hala bilinmediğinden, video esas olarak bu cihazın arka kamera modülüne odaklanıyor. Burada ana sensörün geri çekilebilir bir kamera modülüne nasıl yerleştirildiğini görüyoruz. Aslında, üreticinin dediği gibi: "OPPO geri çekilebilir kamera" üzerinde çalışıyor.

Bu sensör yatay olarak uzanıyor, ayrıca kullanıcı kamera uygulamasında belirli bir çekim modunu etkinleştirdiğinde çalışması muhtemel mekanize bir sistem bulunuyor. Bununla birlikte, kamera uygulaması başlar başlamaz da sistemin tetiklenebileceğini gösteriyor.

OPPO, sensör genişletilirken bu yeni modülün dayanıklılığını bir düşme testi ile gösteriyor. Hatta üzerine su sıçradığını göstererek cihazın direnci hakkında bilgi veriyor. Dayanıklılığının ne derece güvenilir olduğunu ispatlıyor.

Yorumlar
yusuf Cukadar
Fiyatı ne kadar acaba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.