Mobil

Oppo'dan güncelleme hamlesi! Şimdi rakipler düşünsün!

Çinli teknoloji devi Oppo, Samsung ve Apple’ın gerisinde kalmak istemiyor. Bu amaçla bir taraftan daha güçlü akıllı telefonlar üreten şirket, diğer taraftan ise güncelleme konusunda yeni vaatler veriyor.

Oppo'dan güncelleme hamlesi! Şimdi rakipler düşünsün!

Oppo akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden birisi. Özellikle fiyat performans ürünleriyle hem Samsung’dan hem de hemşerisi Xiaomi’dan pay kapmayı başaran şirket için 2023 yılının üçüncü çeyreği pek de istediği gibi gitmedi. Ünlü araştırma ve analiz platformu Counterpoint tarafından yapılan açıklamaya göre, yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki benzer döneme göre önemli oranda daha az akıllı telefon satabilen Çinli şirket, bir sonraki çeyrekte bu durumu düzeltmek istiyor.

Akıllı telefon pazarındaki payını arttırabilmek için yalnızca daha güçlü akıllı telefon üretmesinin yeterli olmadığını bilen Oppo, diğer bir taraftan ise yazılım konusunda da kendisini geliştirmek istiyor. Bu kapsamda önemli bir adım atan Çinli şirket, 1 Ocak 2023’den itibaren piyasaya süreceği bazı akıllı telefon modellerine 4 yıl boyunca ColorOS ve 5 yıl boyunca da güvenlik paketi güncellemesi sözü verdi.

Oppo'dan güncelleme hamlesi! Şimdi rakipler düşünsün!

Ancak burada iki önemli konuya dikkat çekmemiz gerekiyor. Her ne kadar Oppo kullanıcıları için 4 yıl boyunca ColorOS güncellemesi sözü vermiş olsa da bu sözün Android’in yeni sürümlerinin getirileceği sözünü kapsamadığını unutmamak gerekir. Yani Oppo, yeni ColorOS sürümüyle yeni Android sürümüne geçme sözü vermiyor.

Öte yandan Oppo tarafından yapılan açıklamada altı kalın çizgilerle çizildiği üzere bu söz yalnızca bazı modeller için geçerli olacak ki o modellerin de amiral gemisi modelleri olacağını söylemek kehanet olmayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.