Mobil

Optik Görüntü Sabitleme testi: HTC One-Nokia Lumia 920

Mobil dünyasının iki iddialı telefonu da üst seviye kamera yetenekleri sergiliyor.

Optik Görüntü Sabitleme testi: HTC One-Nokia Lumia 920

HTC One ve Lumia 920 hali hazırda mobil dünyasının en yetenekli kameralarına sahip. HTC One ultrapiksel sensör sayesinde rakiplerine nazaran daha fazla ışığı hapsederek karanlık ortamlarda bile üst seviye sonuçlara imza atıyor. Sensör kaydırmalı bir sabitlemeye sahip olan kamera 4 ultrapiksel yaklaşık olarak 12MP’lik bir sensöre sahip.

Lumia 920 ise 8.7MP çözünürlüğünde PureView teknolojisi, Carl Zeiss lensi ve Optik Görüntü Sabitleyicisine (OIS) sahip. Kısa süre önce Galaxy S4 karşısında etkili bir performansa imza atan Lumia 920 benzer bir performansı HTC One karşısında da sergiliyor. Sarsıntılar karşısında kayan lens teknolojisine dayanan sensörüyle iddialı çekimler sunan Lumia 920’E nazaran HTC One’da daha fazla ışığı hapsederek daha canlı görüntüler çekilmesine olanak sağlıyor. 

Yorumlar
misafir
htc one hepsinden güzelde raflara gelinceye kadar diger markalar fezaya varacak
Cevapla
yılmaz
htc one daha iyi görünüyor :-)
Cevapla
s@mi
olaya bak 1 sene önce çıkmış telefon daha piyasaya çıkmamış en üst düzey kameraya sahip telefon ile başabaş mücadele ediyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.