Orta segment Xperia 10 II tanıtıldı! İşte özellikleri!

Sony orta segment için tasarladığı yeni modeli Xperia 10 II’yi tanıttı. İşte Sony Xperia 10 II özellikleri ve çıkış tarihi.

Orta segment Xperia 10 II tanıtıldı! İşte özellikleri!

Son dönemde akıllı telefon pazarında kan kaybına uğrayan isimlerin başında gelen Sony, bugün ki etkinlikte yeni amiral gemisi modeli Xperia 1 II ve orta segment modeli Xperia 10 II’yi tanıttı.

Xperia 1 II modelinde kamera bazlı yeniliklere yönelen Japon teknoloji devi, orta segmentte ise batarya ve yonga seti tarafında güncellemelere gitti.

Orta segment Xperia 10 II tanıtıldı! İşte özellikleri!

Xperia 10 II, gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 665 yonga setinden alıyor. Sistemini 4GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 128 GB.

Orta segment Xperia 10 II tanıtıldı! İşte özellikleri! - Resim : 1

FullHD+ çözünürlükte 6 inçlik 21:9 CinemaWide OLED ekranla gelen telefonda 8 MP’lik ön kamera bulunuyor.

Xperia 10 II’nin arka tarafına geçtiğimizde ise dikey olarak konumlandırılmış 3’lü ana kamera modülü ile karşılaşıyoruz. Telefonda 12MP’lik ana kameraya 8MP’lik ultra geniş açı ve 8 MP’lik telefoto kamera eşlik ediyor.

3600 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir batarya ile gelen Xperia 10 II, selefine göre daha geniş ve uzun olmasına karşın yüzde 10 oranında daha hafif bir model.

Orta segment Xperia 10 II tanıtıldı! İşte özellikleri! - Resim : 2

Toz ve suya karşı IP65 / 68 derecelendirmesi alan modelin hem ön, hem de arka tarafında Gorilla Glass 6 teknolojisinden yararlanılmış.

Sony orta segmentteki yeni modelinin 2020’nin 2. çeyreğinde satışa sunulacağını açıkladı. Fakat telefonun fiyatı ya da tam çıkış tarihi hakkında net bir bilgi verilmedi.