Mobil

Play Store'da önemli değişiklik

Google, Android'in uygulama mağazası Play Store'da önemli bir değişiklik yapmak için kolları sıvadı.

Play Store'da önemli değişiklik

Google Play Store'un maalesef ki kalitesi düşük uygulamalarıyla dolu olduğu bir sır değil. Bunu anlamak için sadece arama çubuğuna "rehber" kelimesini yazın ve kendiniz görün. Aslında bunun Google da farkında. Google buna önlem almak için Android Developers Blog'da bir bildiri yayınladı.

Android Developers Blog'da yer alan yazıda; performans sorunları olan uygulamaların artık arama sonuçlarında daha az görüneceği belirtiliyor. Bu kalitesiz uygulamaların önüne geçmek için yapılmış ilk başarılı adım olarak algılanabilir. Google'ın bu hamlesinden sonra; daha kaliteli uygulamaların indirme sayılarında artış meydana geldiği aktarılıyor.

Google'ın uygulama kalitesini yükseltmesi için denetimleri daha da sıklaştırması gerekiyor. Sırf App Store ile rakamlar açısından boy ölüşmek için önüne gelen herkesi geliştirici kabul edip Google Play Store'u uygulamalar ile doldurmak büyük bir hataydı. Google'ın bunu çok geç olsa da anlaması güzel bir şey.

1501837144_androidpit-google-play-store-update-install-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.