POCO X5 5G’nin tüm özellikleri sızdırıldı: İşte yeni fiyat performans canavarı

Çinli teknoloji şirketi POCO’nun fiyat performans meraklılarının ilgisini çekecek yeni telefonu artık tüm özellikleriyle karşımızda.

POCO X5 5G’nin tüm özellikleri sızdırıldı: İşte yeni fiyat performans canavarı

Akıllı telefonların fiyatları her geçen gün biraz daha artıyor. Artık yeni çıkan bir amiral gemisi modelini almak öyle herkesin her istediği zaman yapabileceği bir şey olmaktan çıktı. Nitekim Samsung’un en yeni amiral gemisi olması beklenen Galaxy S23 serisinin fiyatının 30.000-TL bandından başlaması kuvvetle muhtemel. Hal böyle olunca da özellikle ülkemizdeki akıllı telefon kullanıcıları, daha uygun fiyatlı ancak performans konusunda da tatminkar özellikler sunan markalara yöneliyor ki bu markalardan biri de Çinli akıllı telefon üreticisi POCO oluyor.

POCO oldukça uzun bir süredir yeni modeli X5 5G üzerinde çalışıyor. Peki bu telefonda hangi özellikleri göreceğiz? Son gelen sızıntılarla birlikte bu telefonun neredeyse bütün özelliklerini öğrendik diyebiliriz. Buna göre POCO X5 5G 6,67 inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlüğünde 120Hz LCD ekranla gelecek.

POCO X5 5G’nin tüm özellikleri sızdırıldı: İşte yeni fiyat performans canavarı

Gücünü Snapdragon 782G yonga setinden alacak olan telefon bu işlemci kümesini ise 4GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyecek. Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alacak olan telefon, aynı zamanda 67W hızlı şarj teknolojisi desteği sunacak. Çinli şirketin bu akıllı telefon modelini en geç gelecek yılın Ocak ayında tanıtarak satışa sunması beklenirken, telefonun küresel pazara da çıkacağını bir kez daha hatırlatalım.