Sosyal Medya

Elon Musk, ünlü ismin ipini çekti: Artık geriye dönmesi bir hayli zor

Twitter’ın sahibi Elon Musk, binlerce yasaklı hesabı affetmesinin ardından en çok tartışılan o ismi bir kez daha Twitter’dan uzaklaştırdı.

Elon Musk, ünlü ismin ipini çekti: Artık geriye dönmesi bir hayli zor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması, sosyal medya dünyasının bir anda bambaşka bir boyuta evrilmesine neden oldu. Platformu satın aldığı ilk günden bu yana başvurduğu yöntemlerle herkesin tepkisini çeken ünlü milyarderin bu hareketleri ise en çok rakiplerinin işine yaradı.

Nitekim Twitter hesaplarını donduran veya tamamen kapatan yüz binlerce kullanıcı, bu eksikliği Instagram ve TikTok ile doldurmaya çalışıyor. Öte yandan bu kadar çok kişinin Twitter’ı terk etmesinden rahatsız olan Elon Musk ise, çareyi genel bir af çıkartmakta bulmuş ve aralarında eski Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın da olduğu binlerce yasaklı hesabı tekrar aktif etmişti.

Elon Musk, ünlü ismin ipini çekti: Artık geriye dönmesi bir hayli zor

İşte Elon Musk’ın affettiği ve hesabının açıldığı ilk gün kendisine kutlama mesajı attığı ünlü rapçi Kanye West, bir kez daha Twitter’dan kovuldu. Bu gelişmeye ilişkin ortaya pek çok iddia atılsa da, Kanye West’in neden tekrar hesabının kapatıldığını bizzat Elon Musk cevapladı.

Bir Twitter kullanıcısının Kanye West’in hesabının yeniden açılmasını talep etmesi üzerine yanıt veren ünlü milyarder, “Elimden gelenin en iyisini yaptım ancak o kurallara uymak yerine şiddete teşvik etmeyi seçti. Bu bizim kurallarımıza göre yasaklı bir davranıştır.” sözlerini sarf etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.