Popüler Nintendo emülatörü şimdi de iPad'e geldi

Birkaç hafta önce iPhone için App Store'a büyük ilgiyle gelen popüler Nintendo emülatörü Delta, şimdi iPad için optimize edilmiş bir sürüme kavuşuyor.

Popüler Nintendo emülatörü şimdi de iPad'e geldi

Geliştirici Riley Testut, bu hafta sonu Threads'de bir iPad uygulamasının üzerinde çalışıldığını ve Apple'ın oyun emülatörleri üzerindeki ayarını değiştirmesinden bu yana öncelik verildiğini ortaya koyan bir güncelleme paylaştı.

iPad uygulaması "tamamlanmak üzere" ve Testut'un Patreon aboneleri uygulamayı, geliştiricinin birkaç yıl önce iOS ve iPadOS uygulamalarını yan yana yüklemek için oluşturduğu alternatif bir pazar yeri olan AltStore üzerinden edinebilir. Aksi takdirde Delta'nın bir sonraki büyük güncellemesi olan 1.6 sürümüyle gelmesi için biraz bekleyebilirsiniz.

Popüler Nintendo emülatörü şimdi de iPad'e geldi

Gönderide Testut ayrıca iPad'de nasıl çalışacağına dair küçük bir önizleme de paylaştı. Delta, Testut'un Game Boy Advance emülatörü GBA4iOS'un halefi olarak piyasaya sürüldü ve NES, SNES, N64 ve DS dahil olmak üzere çok sayıda diğer Nintendo sistemini destekliyor.

iPad sürümünün tamamlanması çok uzun sürmeyecek - Testut, ekibin yalnızca "kontrolör görünümlerini tamamlaması ve bazı son hataları düzeltmesi" gerektiğini yazdı. Testut, aynı zamanda cihazdan cihaza çok oyunculu oyun üzerinde de çalıştıklarını yazdı (ancak bu, kontrol listesinde hala birkaç öğe var). Ayrıca ek bir ödül olarak SEGA Genesis emülatörünün de yolda olduğunu söyledi. Bu hala beta aşamasında, ancak "yakında" kullanıma sunulacak.