Popüler Nokia modeli için Android 10 güncellemesi yayınlandı

Android 10 güncellemeleri konusunda pazardaki rakiplerinin hayli önünde olan HMD Global popüler Nokia modeli için de güncelleme yayınladı.

Popüler Nokia modeli için Android 10 güncellemesi yayınlandı

Android tarafında yer alan akıllı telefon üreticileri için güncellemeler önemli bir rol oynuyor. Zira telefon satın alan bilinçli kullanıcıların ön planda tuttuğu kriterlerden birisi de alacakları cihazın güncelleme alıp almayacağı.

Android güncellemeleri söz konusu olduğunda HMD Global'i diğer üreticilerden ayrı bir yere koyabiliriz. Zira Finli üretici giriş segmentinden, en üst segmente kadar satışa sunduğu hemen her cihaza vakitli bir şekilde güncelleme veriyor.

HMD Global'in Android 10'a yükselttiği son Nokia modeli ise 6.2 oldu. Geçtiğimiz gün Nokia 6.2 için Android 10 güncellemesi yayınlandı. Dilerseniz güncelleme detaylarına aşağıdaki tweetten göz atabilirsiniz.

HMD Global tarafından yapılan paylaşımda da görüldüğü üzere Nokia 6.2 için yayınlanan Android 10 güncellemesi 42 ülkede kullanıma sunulmuş durumda.

Hemen belirtelim. Nokia 6.2 ülkemizde henüz satışa sunulmuş değil. Dolayısıyla güncellemenin yayınladığı ülkeler arasında da Türkiye yer almıyor. Lakin ülkemizde hali hazırda satışta olan pek çok Nokia modeli mevcut ve bu modellerin bir çoğu için de Android 10 güncellemesi yayınlanmış durumda. Muhtemelen önümüzdeki günlerde yeni modeller için güncellemeler gelmeye devam edecektir.