Mobil

Qualcomm Quick Charge 3+ ile telefonunuz 15 dakikada şarj olacak

Qualcomm’un yeni tanıttığı hızlı şarj teknolojisi ile kurallar değişecek. İşte Qualcomm Quick Charge 3+ hakkındaki detaylar.

Qualcomm Quick Charge 3+ ile telefonunuz 15 dakikada şarj olacak

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Qualcomm yeni hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Bu seferki teknoloji direkt olarak model bazlı çalışmayacak. Qualcomm’un Quick Charge 3+ teknolojisi Snapdragon 765 yonga setiyle gelen tüm telefonlarla uyumlu olacak.

Yani elinizdeki telefon Snapdragon 765 yonga setinden güç alıyorsa siz de Qualcomm’un Quick Charge 3+ teknolojisinden yararlanabileceksiniz. Bu teknoloji sayesinde telefonunuzun şarjı sadece 15 dakika içerisinde yüzde 50 oranında dolmuş olacak. Elbette bu rakam ortalama bir batarya için geçerli. Yani telefonunuzda 4000mAh’lık bir batarya varsa 15 dakikada yüzde 50 oranında dolmasını bekleyebilirsiniz.

Qualcomm Quick Charge 3+ ile telefonunuz 15 dakikada şarj olacak

Öte yandan bu yeni teknoloji sayesinde telefonların normale oranla yüzde 35 daha hızlı olduğu ve şarj esnasında ortaya çıkan sıcaklığında 9 derece daha az olduğu belirtiliyor.

Muhtemelen Qualcomm bu hızlı şarj teknolojisi için özel bir adaptör ve kablo satacaktır. Dolayısıyla aldığınız yeni şarj kiti sayesinde telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj edebileceksiniz. Elbette buradaki temel unsur telefonunuzda Snapdragon 765 yonga setinin olması.

Gerçi son dönemde orta segment modellerde bile hızlı şarj özelliği geliyor. 15 dakikada olmasa bile yarım saat gibi bir sürede yüzde 50 şarja ulaşan pek çok model mevcut.

Yorumlar
Refik Göker
Batarya ömrü ne olacak
Cevapla
💠Gakko💠
Kualkom bu başarısı sayesinde bele giderse Ayfonu bile cezvedecek
Cevapla
EmreTanrıverdi
Teşekkürler 😊👍
Cevapla
Cem
Bu Süper işte . Ama Tr fiyatı önemli tabi inşallah yüksek bi fiyat çekmez qualcomm
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.