Mobil

Qualcomm Snapdragon 805 ile Samsung Galaxy S5 LTE-A neler sunuyor?

Dünyanın ilk ticari LTE Advanced Category 6 akıllı telefonu Qualcomm Snapdragon 805 ile çalışıyor.

Qualcomm Snapdragon 805 ile Samsung Galaxy S5 LTE-A neler sunuyor?

Özellikle mobil işlemcilerde bir numaralı tercih olan Qualcomm, Kore’de piyasaya sürülen, dünyanın ilk ticari LTE Advanced Cat 6 akıllı telefonu Samsung Galaxy S5 Broadband LTE-A’da Qualcomm Snapdragon 805 işlemci ve Qualcomm Gobi 9x35 modemin kullanıldığını duyurdu. Samsung Galaxy S5 Broadband LTE-A akıllı telefon, Snapdragon 805 işlemci ve Gobi 9x35 LTE Advanced Category 6 modem özelliklerine sahip ilk ticari mobil cihaz olma özelliğini taşıyor. Samsung Galaxy S5 Broadband LTE-A, bu özellikleri sayesinde Ultra HD video kaydı ve oynatma, internette gezinti ve indirme işlemleri için bağlantı ve üstün grafik performanslı oyun deneyimi gibi avantajlar sunuyor.

Qualcomm Technologies, Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı ve QCT Eş Başkanı Murthy Renduchintala, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Dnyanın ilk ticari LTE Cat 6 akıllı telefonu Samsung Galaxy S5 Broadband LTE-A’nın Güney Kore’de piyasaya sürülmesiyle birlikte, tüketiciler premium mobil bilişim deneyiminin yepyeni bir seviyesiyle tanışacak. Tüketiciler bu cihaz sayesinde çarpıcı görselliğe sahip 4K videoları çok daha kolay kaydedebilecek ve akıllı telefonlarında konsol kalitesinde oyun keyfini yaşayabilecekler.”

 1403853042_snapdragon-.jpg

Qualcomm Technologies’in dördüncü nesil 3G/LTE çok modlu modemi ve sektörün ilk ticari 20nm mobil modemi olan Gobi 9x35, aynı zamanda hem LTE TDD hem de FDD Category 6 için LTE Advanced taşıyıcı kümelemesini destekleyen ilk ticari modem olma özelliğini taşıyor.  Modem, WCDMA /MC-HSPA, CDMA 1x/EVDO Rev. B, GSM/EDGE ve TD-SCDMA gibi belli başlı mobil teknolojilerle geriye dönük uyumluluk gösteriyor. Çözüm ayrıca sektörün ilk ticari 28nm RF yongası WTR3925 alıcı-vericisini de içeriyor. WTR3925, 3GPP onaylı belli başlı radyo frekans bantları ve taşıyıcı kümeleme kombinasyonlarını tek yonga üzerinde destekliyor.  LTE Cat 6 cihazı tüketicilere 300 Mbps’ye kadar indirme hızları ve daha verimli güç tüketimi sunmak için tasarlandı.  

Snapdragon 805 işlemcili Samsung Galaxy S5 Broadband LTE-A çeşitli gelişmiş deneyimleri tüketicilere sunacak ilk ticari akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. Bu deneyimlerden bazıları şöyle:  

  • Üstün Ultra HD bağlantı: Snapdragon 805 işlemci, zengin Ultra HD deneyimini destekleyerek kullanıcıların Ultra HD videoları kaydedip paylaşmalarını ve HDTV’ler de dahil olmak üzere harici cihazlarda oynatabilmelerini sağlıyor.
  • Konsol kalitesinde oyun: Qualcomm® Adreno 420 GPU, çarpıcı ve kontrol kalitesinde grafiklerin düşük güç tüketimi ve bellek bant genişliğinde sunulabilmesini destekleyen donanım düzenlemesi ve geometri gölgelendiricileri bulunuyor. Bu sayede tüketiciler harika bir oyun deneyimi yaşıyor.  
  • Gelişmiş fotoğraf işleme: Snapdragon 805 işlemci 1,2Gpiksele kadar görüntü sinyal işlemeyi (ISP) destekliyor. Bu sayede cihazlar olağanüstü seviyede yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor ve düşük ışık koşullarında bile üst düzey çekim sonrası işlemler yapılabiliyor.  

Samsung Galaxy S5 Broadband LTE-Aakıllı telefon haziran ayının ortalarından itibaren Güney Kore’de satışa sunuldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.