Realme C61’in özellikleri ve tasarımı sızdırıldı

Xiaomi’nin yeni cihazı ile yarışmak isteyen Realme, kendi C61 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Realme C61’in özellikleri ve tasarımı sızdırıldı

C61 ismi verilen bu telefon, birkaç gün önce Google Play Console’da RMX3939 model numarası ile görüldü. Şimdi ise cihazın neredeyse tüm detayları, görseli, teknik özellikleri ve fiyat bilgileri ile birlikte sızdırıldı.

Görsellerden anlaşıldığı kadarıyla, Realme C61 arka kamera adasında iPhone 15’i andıran bir tasarıma sahip. Hindistan’da Mermer Siyahı ve Safari Yeşili renk seçenekleriyle sunulacakken, uluslararası pazarlarda Koyu Yeşil ve Koyu Siyah renk seçenekleri mevcut olacak. Bu renkler farklı isimlerle anılsa da aslında aynı olabilir.

Realme C61’in HD+ 1600 x 720 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunacak. Ekranın piksel yoğunluğu 320 DPI olacak. Cihazda Unisoc Speedtrum T612 yonga seti yer alacak ve Android 14 ile çalışacak. Cihazın 4 GB veya 6 GB RAM seçenekleri ile birlikte 128 GB’a kadar depolama alanı sunması bekleniyor. Diğer özellikler arasında 45W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil ve 50 MP ana kamera bulunuyor.

Cihazın ek özellikleri arasında IP54 su ve toz geçirmezlik sertifikası, yağmura duyarlı akıllı dokunmatik ekran, Realme Lab Yüksek bağımlılık sertifikası yer alıyor. Ayrıca, programlanabilir dinamik tuş ve hava hareketlerini destekleyen özellikleri de bulunuyor.

Duyumculara göre, Realme C61 önümüzdeki birkaç gün içinde uluslararası pazarda yaklaşık 130€ ve Hindistan’da 10.000 INR (121$) altında bir fiyatla satışa sunulacak. Cihazın Türkiye’de de pazara sunulacağı ve 9000 TL ile 11000 TL arasında fiyatlandırılacağı konuşuluyor. Cihaz giriş seviyesi telefon satın almak isteyen az gelirli kullanıcılar için önemli bir seçenek olacak. Alternatif olarak Xiaomi, Oikitel, Samsung gibi firmaların da giriş seviye telefonları mevcut. Ancak Oikitel hariç bu telefonların fiyatları Realme’ye göre biraz daha fazla