Realme GT Neo 5 iki farklı batarya boyutuyla satışa sunulacak

Akıllı telefon dünyasının en gelişmiş hızlı şarj teknolojisine sahip olması beklenen Realme GT Neo 5’in özellikleri netleşmeye devam ediyor.

Realme GT Neo 5 iki farklı batarya boyutuyla satışa sunulacak

Çinli markalar akıllı telefon dünyasındaki yeniliklere öncülük etmeye devam ediyor. Samsung ve Apple gibi markalar henüz hızlı şarj teknolojisinde adeta emekleme aşamasındayken, birçok Çinli marka da 100W’ler 120W’ler havalarda uçuşuyor. Ancak Realme tarafından geliştirilen GT Neo 5 modeli kendi hemşerilerini bile toza dumana boğacak.

Realme tarafından bugüne kadar sıkça dile getirildiği üzere yeni akıllı telefon karşımıza 240W hızlı şarj teknolojisiyle çıkacak. Ancak internete sızan son duyumlara göre bu hızlı şarj teknolojisi satışa sunulacak 2 farklı batarya sürümünden yalnızca biri için geçerli olacak.

Realme GT Neo 5 iki farklı batarya boyutuyla satışa sunulacak

Eğer iddialar doğruysa, Realme GT Neo 5 modelini 4.850mAh ve 4.450mAh olmak üzere iki farklı batarya boyutuyla göreceğiz. Daha yüksek kapasiteli bataryanın 150W hızlı şarj teknolojisiyle destekleneceği belirtilirken, aylardır sızıntılara konu olan 240W teknolojisi ise 4.450mAh’lık bataryada hayat bulacak.

Realme GT Neo 5’in diğer önemli özellikleri arasında Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti, 8GB / 12GB / 16 GB RAM ve 128GB / 256GB / 512GB /1TB dahili depolama alanı bulunuyor. 6,74 inçlik AMOLED ekranla karşımıza çıkması beklenen telefonun 3’lü arka kamera yapısına sahip olması beklenirken, bu kamera örgüsünün merkezinde ise 50MP’lik bir lens bulunacak.