OnePlus’ın bütçe dostu tabletinden yeni haberler var

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden biri olan OnePlus, tablet sektörüne giriş yapmak için artık geri sayıma geçmiş olabilir.

OnePlus’ın bütçe dostu tabletinden yeni haberler var

Çinli teknoloji şirketlerinin yıldan yıla kendilerini geliştirdiklerin bir dönemden geçiyoruz. Öyle ki akıllı telefon dünyasında Çin rüzgarlarının estiğini söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Her ne kadar sektörün en büyük iki ismi olan Apple ve Samsung, akıllı telefon dünyasındaki olası bir Çin hegemonyasına karşı sapasağlam dursalar da sayısı her geçen gün artan büyük Çinli şirketler pazar paylarını arttırmaya devam ediyor.

Öte yandan artık bu durum sadece akıllı telefon sektörüyle de sınırlı değil. Çin’in en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan ve özellikle son birkaç yıldaki olağanüstü başarısıyla dikkatleri üzerine çeken OnePlus, şimdi de tablet pazarına giriş yapmanın hazırlıklarını yapıyor.

OnePlus’ın bütçe dostu tabletinden yeni haberler var

Aslında OnePlus’ın tablet sektörüne olan ilgisi 2021 yılına dayanıyor. Şirket 2021 yılında telifini aldığı OnePlus Pad ismiyle tablet sektörüne giriş yapacağının sinyalini vermiş ancak bu konuya ilişkin kesin bir tarih açıklamamıştı. İşte yeni gelen bilgilere göre OnePlus ilk tablet modelini bu senenin ortalarına doğru satışa sunmak istiyor.

OnePlus Pad hakkında şimdilik çok önemli bir bilgi sızıntısı mevcut değil. Ancak şirkete yakın kaynaklar bu tabletin orta seviye bir model olacağını ve bütçe dostu yapısının ön plana çıkacağını söylüyor. Yani OnePlus Samsung ve Apple’ı doğrudan karşısına almaktan kaçınacak. Ancak birkaç yıl sonra şirketin amiral gemisi modelleriyle sektördeki yerini alacağından da kimsenin şüphesi yok.