Meizu, yeni akıllı telefon serisiyle adından çokça bahsettirebilir

Diğer Çinli hemşerilerine göre biraz daha geri planda kalan Meizu, yeni akıllı telefon modeliyle bu durumu tersine çevirmek istiyor.

Meizu, yeni akıllı telefon serisiyle adından çokça bahsettirebilir

Akıllı telefon dünyasında Çinli markaların önemli bir pazar payına sahip oldukları bir gerçek. Hatta sektörün iki devi, Apple ve Samsung olmasa bu pazarın tamamen Çinli markaların eline geçebileceğini bile söyleyebiliriz. Bununla birlikte her Çinli markanın benzer güce sahip olmadığı da aşikar. Nitekim Xiaomi, Oppo, OnePlus, Redmi, Realme, Vivo gibi markalar artık global pazarda kendilerine önemli bir pazar payı oluşturmuş olsalar da Meizu gibi isimler için bu durum şimdilik bir hedeften ibaret. Ancak bir dönemin parlayan yıldızı, yeniden sahnelere geri dönmek istiyor.

Global pazarın önemli oyuncularından biri haline gelmek isteyen Meizu, bunu başarabilmek için Meizu 20 serisine güveniyor. Şimdilik bu serinin hangi telefonlardan oluşacağı meçhul.

Meizu, yeni akıllı telefon serisiyle adından çokça bahsettirebilir

Ancak gelen ilk bilgilere göre serinin standart modeli yani Meizu 20, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacak. Bu işlemci kümesini 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanıyla desteklemesi beklenen cihaz elektriksel gücünü ise 4.000mAh’lık bataryasından alacak. Hacim olarak rakiplerinin barındırdığı pillere göre biraz daha küçük olan bu bataryanın aynı zamanda 36W hızlı şarj desteği sunacağını da hatırlatalım.

Telefonun diğer özellikleri hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Eğer iddialar doğruysa bu telefonu 2023 yılının ikinci çeyreği içerisinde görmemiz kuvvetle muhtemel. Üstelik Çinli markaya yakın kaynaklar, telefonun fiyatının rakiplerine göre daha uygun olacağı konusunda da ısrarcı. Bakalım Meizu, yeni akıllı telefon modeliyle istediği başarıya ulaşabilecek mi?