Realme televizyonları iddialı! Karşınızda 4K Realme TV'ler!

Hayatımıza yeni yeni girmeye başlayan Realme, evimizin bir parçası olmayı amaçlıyor. Karşınızda rekabetçi 4K Realme TV'ler!

Realme televizyonları iddialı! Karşınızda 4K Realme TV'ler!

2018 yılından beri hayatımızda olan, özellikle 5i modeli ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve "en hızlı büyüme gösteren firma" olma ünvanını kazanan Realme, cebimizden sonra evimize de girmek istiyor.

Realme'nin televizyon üretimi üzerine çalıştığı zaten gündemde olan bir gerçekti, ancak daha önceden sızan haberler doğrulanmamıştı ve eksik bilgiler içeriyorlardı. Yeni gelen sızıntılar ile birlikte Realme Smart TV 4K televizyonların özelliklerini ve fiyatını biliyoruz.

Karşınızda Realme Smart TV'ler:

43 inç ve 50 inç olmak üzere iki farklı model ile karşımıza çıkacağını düşündüğümüz Realme Smart TV'lerin her ikisi de 3840 x 2160 piksel (4K) çözünürlüğünde olacaklar. Ayrıca her iki TV'de de panellerin renk derinlikleri 10 bit olacak, yani klasikleşmiş 16.7 milyon renk gamına sahip ekranların aksine bu TV'lerin ekranları 1.07 milyar renk destekleyecek.

İddiaya göre Realme Smart TV'ler Dolby Vision HDR ve Dolby Atmos teknolojileri ile piyasaya sürülebilir. Bunlara ek olarak bu TV'ler 24W gücündeki 4'lü hoparlörler sayesinde sizi izlediğiniz içeriğin içerisine almaya çalışacak.

Realme televizyonları iddialı! Karşınızda 4K Realme TV'ler! - Resim : 1

Hangi sürüm oldukları bilinmeyen 3 adet HDMI çıkışı, iki adet USB girişi, bir adet AV girişi, bir Ethernet çıkışı ve son olarak bir adet Tuner noktasına sahip olan televizyonlar MediaTek'in 4 çekirdekli yongasından güçlerini alacak (kullanılacak yonga şuan için bilinmiyor).

Google Chromecast ve Google Asistan destekli Android TV 10 ile gelecek olan TV'ler, 43 inç olan model 385 ile 415 dolar arasında, 50 inç olan model ise 455 ile 480 dolar arasında fiyat etiketleriyle piyasaya çıkacaklar.