Realme yeni amiral gemisini duyurdu!

Realme yeni amiral gemisi ile sektöre damga vuracak. İşte merakla beklenen cihazın özellikleri ile ilgili tüm detaylar.

Realme yeni amiral gemisini duyurdu!

Realme, Çin'den gelen söylentilere göre önümüzdeki ay GT Neo 4'ü tanıtmayı planlıyor. Bir sızıntı, serinin GT Neo 3'teki Dimensity 8100 gibi orta sınıf yonga seti kullanmayacağını ve amiral gemisi platformu Snapdragon 8+ Gen 1'i alacağını ortaya koydu.

Realme yeni amiral gemisini duyurdu!

Realme yeni amiral gemisini duyurdu! - Resim : 1

Bu sızıntının kaynağı güvenilir bir platform olan Digital Chat Station ve ayrıca yeni cihazın 1.5K olarak adlandırılan ve temelde 1220p panel olan bir ekrana sahip olduğunu iddia ediyorlar. Full HD ve QHD çözünürlük arasındaki orta nokta. Ayrıca 120Hz yenileme hızı ve otomatik parlaklık seviyesi sayısı olan 2160 adıma kadar PWM göreceğiz.

Realme GT Neo 4, Neo 3 sürümleri (80W ve 150W) arasına koyarak 100W flaş şarjı sunacak. Haberi sızdıran kişi henüz duyurulmamış Redmi K60 ile rekabet etmeyi iddia ediyor. Henüz Realme'den böyle bir telefonla ilgili resmi bir şey duymadık. Akıllı telefon sektöründe rekabet fazlasıyla arttığı için şirketler de elinden gelenin fazlasını sunarak bir numara olmaya çalışıyor diyebiliriz. Bu kapsamda yeni amiral gemisi ile Realme de dikkat çekici bir performans sergileyecek. Ancak cihazın şimdiden bulunabilirlik gibi detayları mevcut değil. Bunun için lansmana yakın bir tarih beklememiz gerekecek.