Redmi Note 11 Pro 2023’ün özellikleri netleşmeye başladı

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden olan Redmi, Note serisini güçlendirmeye devam ediyor. İşte Note 11 Pro 2023’ün sızdırılan yeni özellikleri.

Redmi Note 11 Pro 2023’ün özellikleri netleşmeye başladı

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Redmi, yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bütçe dostu akıllı telefon dünyasının en önde gelen isimlerinden biri olan ve bu statüsünü korumaya devam etmek isteyen Çinli teknoloji şirketi, bir taraftan da kendisinin en başarılı olduğu serilerden biri olan Note serisini geliştirmeye devam ediyor.

Gelen son bilgilere göre, Redmi Note 11 Pro 2023 modeli karşımıza 6,67 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekranla çıkacak. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğüne sahip olan ekran 440ppi yoğunluğa sahip.

Redmi Note 11 Pro 2023’ün özellikleri netleşmeye başladı

Gücünü Snapdragon 732G yonga setinden alması beklenen Redmi Note 11 Pro 2023’ün 8GB RAM’e ve 128GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor. Tabi gerek RAM gerekse de dahili depolama alanı konularında farklı varyasyonlarının olması da son derece muhtemel.

Öte yandan telefonun kamera detayları hakkında ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Ancak Redmi’nin bu konuda da yine oldukça rekabetçi özelliklere yer vereceği söylenebilir. Diğer taraftan dün itibariyle yeni tablet modeli Redmi Pad’i tanıtan Çinli şirketin, bir taraftan akıllı telefon pazarındaki yerini sağlamlaştırmak isterken diğer taraftan da tablet pazarında söz sahibi olmak istediği anlaşılıyor. Bu nedenlerle 2023 yılında Redmi markasını daha fazla duyacağımızı söyleyebiliriz.