Redmi Note 12 Pro 5G bu özelliklerle gelirse çok ses getirir

Çinli akıllı telefon devi Xiaomi, merakla beklenen Redmi Note 12 Pro 5G modelini Çin dışına çıkarmak için hazırlıklarını tamamladı.

Redmi Note 12 Pro 5G bu özelliklerle gelirse çok ses getirir

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, Redmi çatısı altında fiyat performans ürünlerini satışa sunmaya devam ediyor. Oldukça verimli bir yılı geride bırakan Çinli teknoloji devi, 2023 yılında da benzer başarılara ulaşabilmek için elini çabuk tutacak.

Eğer herhangi bir aksilik yaşanmazsa, Xiaomi tarafından geliştirilen Redmi Note 12 serisinin 5 Ocak’ta tanıtılması bekleniyor. Aslında bu seri daha önce Çinli kullanıcılar için tanıtılmıştı ancak global pazarda aynı ürünün daha farklı özelliklerle geldiğini çok defa gördüğümüz için yine benzer bir durumun yaşanması bizleri şaşırtmayacaktır.

Redmi Note 12 Pro 5G bu özelliklerle gelirse çok ses getirir

Xiaomi’ye yakın kaynaklardan gelen son bilgilere göre, şirket bu telefonun arka yüzeyinde Sony IMX766 imzalı 50MP’lik bir lens kullanmaya karar vermiş. Öte yandan bu kameranın 8MP ve 2MP’lik iki ilave kamera ile destekleneceğini de belirtelim. 6,67 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 6,67 inçlik AMOLED ekranla karşımıza çıkması beklenen bu telefon gücünü ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 1080 yonga setinden alıyor.

Bu işlemci kümesini 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı gibi seçeneklerle destekleyecek olan Redmi Note 12 5G, elektriksel gücünü ise 5.000mAh’lık bataryasından alacak.