Redmi’nin yeni dizüstü bilgisayar modelinin neredeyse tüm özellikleri belli oldu

Dizüstü bilgisayar dünyasında önemli işlere imza atmak isteyen Redmi, bu amacına yönelik adımlar atmaya devam ediyor.

Redmi’nin yeni dizüstü bilgisayar modelinin neredeyse tüm özellikleri belli oldu

Xiaomi'nin alt markası Redmi, Çin'deki tüketicilere yeni bir dizüstü bilgisayar sunmaya hazırlanıyor. Bu bilgisayarın resmi adı Redmi Book 14 olarak belirlenmiş. Şirket, kısa bir süre önce bu yeni ürün hakkında bilgiler paylaşmaya başladı ve bu bilgiler arasında piyasaya sürülme tarihi, fiyat aralığı ve bazı özellikler de yer alıyor.

Yeni Redmi Book 14 2023 modelinin, 22 Mayıs'ta, bir Pazartesi günü, Çin'deki tüketicilere sunulması bekleniyor. Bu ürünün fiyatının ise yaklaşık 4.000 ¥ (yaklaşık 575$) olması planlanıyor.

Bu dizüstü bilgisayar, 45W 13. Nesil Intel H serisi işlemciler tarafından desteklenecek ve yonga seti, LPDDR5 RAM ve PCIe 4.0 SSD ile eşleştirilecek. İlgilenen kullanıcılar için iki boş M.2 yuvası sunulacak ve bu sayede depolama alanı 3TB'a kadar genişletilebilecek.

Redmi’nin yeni dizüstü bilgisayar modelinin neredeyse tüm özellikleri belli oldu

Sıcaklık kontrolünü üst seviyede tutmak adına, Redmi Book 14, bu segmentte nadir bulunan bir soğutma sistemi özelliği sunacak. Bu sistem, iki soğutma fanı ve çift 8mm ısı boruları ile donatılmış olacak.

Ayrıca, bu bilgisayarın Intel Evo sertifikasına sahip olacağını da belirtmek önemli. Bu, ürünün güçlü olmasının yanı sıra, üstün bağlantı seçenekleri ve daha fazlasıyla birlikte ince ve hafif bir yapıda olacağı anlamına geliyor. Tüm bu özellikler, 600$'ın altında bir fiyat etiketiyle birleştiğinde, Redmi Book 14 2023'ü oldukça ilgi çekici bir ürün haline getiriyor.

Yeni ürün hakkında daha fazla bilgi almayı bekliyoruz ve bu, önümüzdeki Pazartesi günü piyasaya sürülecek olan cihazla ilgili markanın neredeyse tüm detayları açıklamasıyla mümkün olacak.