Mobil

Samsung acı gerçeği sonunda kabullendi

Samsung, başka bir siber güvenlik olayı daha açıkladı. Bu yılın başlarında bir izinsiz giriş, bilgisayar korsanlarının Galaxy kaynak kodunu ele geçirmesine neden olurken, bu sefer saldırganlar bazı müşterilerin kişisel bilgilerini ele geçirdi.

Samsung acı gerçeği sonunda kabullendi

Şirket, korsanların, kullanıcıların Sosyal Güvenlik numaralarının yanı sıra kredi ve banka kartı numaralarına erişilmediğini söylüyor. Ancak olay "isim, iletişim ve demografik bilgiler, doğum tarihi ve ürün kayıt bilgileri gibi bilgileri” etkilemiş olabilir. Kaç kişinin bu saldırıdan etkilenmiş olabileceği açıklanmadı. Şirket, bazı müşterileri doğrudan e-posta yoluyla bilgilendiriyor.

Samsung, birisinin Temmuz ayı sonlarında sistemlerine yetkisiz erişim elde ettiğini söyledi. Ağustos ayının başlarında, saldırganın müşteri verilerini elde ettiğini, ancak tüketici cihazlarının etkilenmediğini belirledi. Şirket, sistemlerini güvence altına almak için adımlar attığını ve üçüncü taraf bir siber güvenlik firması getirdiğini söyledi. Aynı zamanda kolluk kuvvetleriyle de iletişim halindeler.

Samsung acı gerçeği sonunda kabullendi

Bir SSS'de Samsung, müşterilerin araştırmasında şu ana kadar öğrendiklerine dayanarak hemen harekete geçmelerinin gerekli olmadığını söyledi. Yine de, insanların istenmeyen e-postalar aldıklarında dikkatli olmalarını ve hesaplarında şüpheli etkinlik belirtileri olup olmadığını incelemelerini önerdi.

Samsung, "Müşterilerimizin güvenliğini ve gizliliğini korumaya kararlıyız" dedi. "Sistemlerimiz genelinde güvenliği daha da artırmak için acil ve uzun vadeli sonraki adımları geliştirmek ve uygulamak için özenle çalışmaya devam edeceğiz."

Yorumlar
A33
Samsungun servisi çok kötü, a33 telefon aldım sim kart bölümü arızalandı servise gönderdim telefonun yarı parası kadar para istediler tamir için sebebi de alakart arizasiymis telefonu 3 aydır kullanıyorum. Önceki senelerde a30 içinde servise göndermiştim kasma donma sorunundan dolayı onun içinde anakart arızası demişlerdi. Demekki önüne gelen herhasar için anakart arızası diyorlar telefon parası kadarda para istiyorlar
Cevapla
S10
Ben s10 aldım. Isınma vardı ve arka kapak(kamera dış kısmı çizik, dış kapak çizik ve solma hatta çatlama bile vardı) çok kötüydü. Teşhir aldığımı söyleyip daha 1 ay bitecek garantiye arkayı ful değiştirdi ve genel durumuna baktı. Ondan öncede a30 vardı bende usb soket yeri ve titreşim ağrızalıydı garanti bitmesine 1 sene kala değiştirdiler.
Ayva
Aynen turşu kardeş
Cevapla
Yakup
Firma ilk öncelikle güvenlik yapısını sağlamlaştırmalı sonra yeni model çıkarsın. Zaten telefona uygulama indirdiğimizde erişeme izin ver yapıyoruz. Ordan da sıkıntımız var ve arklar ortsm dinleyicisini kapatın
Cevapla
Xiaomi
Samsungun düşüşü Xiamominin yükselişi iyi izleyiniz
Cevapla
ismail
bir xiaomi tarafdari daha bi bitmediniz yaa bitmezsiniz tabii ucuz fiyatlı sıçdigimin xiaomini herkes aliyor zaten ..sonrada güzelim SAMSUNGU kiniyorlar
Brruh Gözlüğü
Aynen karsim
Misafir
Bu bilgiler sadece samsungdan degil tüm markalardan tüm uygulamalardan sızıyor zaten ..telefonunuzda facebook instagram wp telegram twitter gibi uygulamalar varsa tum bilgileriniz kayitlidir birçok uygulama kamera ve mikrofona erisim ister sizden duydugu herseyi yapay zeka sayesinde ilk firsatta reklamla size gosterir mesela telefonunuzun ekranina kapaliyken 3 kere kılıf fiyatlari deyip birkac dk kullandiginizda girdiğiniz sitede kullandiginiz uygulamada size kiliflar ve fiyatlarının oldugu reklamlar gösterirler
Cevapla
Cahil Samsung User
Bu niye bende olmuyor o zaman X3 Pro var :D .
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.