Mobil

Sony, Xperia'nın tasarım evrimini video ile açıkladı

Sony, resmi YouTube hesabı üzerinden paylaştığı video ile Xperia serisinin tasarımının yıllar içerisinde nasıl evrim geçirdiğini gözler önüne serdi.

Xperia tasarım konusunda nasıl evrim geçirdi? (Video)

Sony, uzun zamandır Xperia modellerinin tasarımlarını yenilememesi ile çok eleştiriliyordu. MWC 2018 etkinliğinde tanıtılan Xperia XZ2 modeli ile tasarımı gözle görünür bir şekilde değiştiren ve çerçeveleri incelten Sony, bugün resmi YouTube hesabı üzerinden tasarım ile ilgili bir video paylaştı.

Sony Xperia Taiwan hesabı üzerinden paylaşılan Xperia Design Evolution isimli videoda, Xperia ailesinin yıllar içerisindeki tasarımsal değişiklikleri gözler önüne seriliyor.

Xperia NXT modelinden başlayıp Xperia XZ2'ye kadar tasarım sürecinin anlatıldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu video sayesinde, Sony'nin bir tasarım çizgisinin olduğunu ve bunu köklü bir şekilde değiştirmediği açık ve net bir şekilde görebiliyoruz. Xperia serisinin; kullanıcıların eleştirilerine rağmen, tasarımsal açıdan bakıldığında oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
Batman
Sony nin yazılımı gayet güzel , kullanmasını bilmeyenler laf ediyor telefona
Cevapla
Ali Yılmaz
Xperia xz kullanıyorum oreo 8.0 ile birlikte kamerayı piyasadaki en kötü kamera haline geldi ve telefon hep kasmaya başladı orta segment general mobile ile kıyasladım general mobile xperia xz den çok daha iyi
Cevapla
xperia
Sony gerçekten harika ve uzun ömürlü telefonlar çıkarıyor
Cevapla
Ali
Sony 8.0 ile işi bozdu ben xz tasarımını seviyordum ama telefon 8.0 ile beş para etmez kamera videoda en kötüsü hem öyleki çoğu yüklediğim programlarda donuyor kasıyor mesaj bölümü hatalı ikidebi r telefon durdu arayüz durdu diyor çok sıkıcı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.