Mobil

Samsung' dan şok kararla ilgili resmi açıklama

Avupa' da patent davaları nedeniyle satışı durdurulan Galaxy Tab 10.1 ile ilgili Samsung' dan resmi açıklama geldi.


Teknoloji devi Samsung' un, şu sıralar patent davalarıyla ilgili bayağa başı ağrımaya başladı. Hollanda hariç tüm Avrupa ülkelerinde satışı durudurulan Galaxy Tab 10.1 ile ilgili Samsung' tan bir açıklama geldi.

Fikri haklarını korumak için gerekli tüm hamleleri yapacaklarını ve tableti tekrardan mağazalara döndürmeye çalışacaklarını belirten Samsung, mahkemenin kararından dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi.

Samsung' un açıklaması;

"Samsung, mahkemenin kararından dolayı üzgündür. Almanya'da devam eden yasal süreçte fikri haklarımızı korumak için derhal harekete geçmeyi ve haklarımızı tüm dünyada etkin olarak korumayı amaçlıyoruz. Samsung'un yenilikçi taşınabilir iletişim cihazlarının tüm Avrupalı müşterilere ve tüm dünyaya erişebilmesi için gerekli olan tüm önlemleri alacağız. Alman mahkemesi tarafından verilen bu karar, Avrupa'da ve başka yerlerde devam eden yasal süreçleri etkilemeyecektir."

Ayrıca Android tabanlı cihazları üreten firmaları koruyacağını belirten Google' dan henüz bir ses çıkmadı. Bakalım ilerleyen günlerde daha neler olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.