Samsung Galaxy A52s hakkında her şey ortaya çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı

Samsung Galaxy A52s hakkında artık sürprize yer kalmadı. İşte model hakkında öne çıkanlar!

Samsung Galaxy A52s hakkında her şey ortaya çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung tarafından yakında tanıtılacak olan Galaxy A52s hakkındaki her şey ortaya çıktı. Telefon için yapılan sızıntıların ardından özelliklerin yanı sıra fiyat bilgisine de sahip oluyoruz. Ülkemize de gelmesi muhtemel olan cihaz 6.5 inç büyüklüğündeki Full HD+ sAMOLED ekran paneli ile geliyor. 90 Hz yenileme oranına sahip olması beklenen Galaxy A52s, 6 ve 8 GB RAM seçeneklerine sahip olarak raflardaki yerini alacak.

Samsung Galaxy A52s hakkında her şey ortaya çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı

Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon 778G yonga setinden gücünü alacak olan telefon bünyesinde 4.500 mAh.’lik bir pil barındırıyor. 25W hızlı şarj özelliği ile donatılan model, IP67 sertifikası ile beraber suya karşı dayanıklı olduğunu da gösteriyor. Kamera noktasında ise 64MP ana kameranın yanı sıra 12MP ultra geniş açılı kamera, 5MP makro ve 5MP derinlik sensörünün bulunacağı ifade ediliyor. Selfie tarafındaysa kullanıcıları 32MP’lik delikli tasarıma sahip bir kamera karşılayacak.

5G bağlantı teknolojisine de sahip olması beklenen Galaxy A52s, 449 euro olarak belirlenen bir fiyattan alıcı bulacak. Bu fiyatın 6 GB RAM ve 128 GB depolama seçeneğine sahip olan model için olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Ülkemize de gelmesi beklenen cihazın Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyor. Ancak yapılan tahminler fiyatın 5.000 TL’yi geçeceği yönünde.