Mobil

Samsung Galaxy S III yandı!

Samsung Galaxy S III ısınma sorunu nedeniyle yandı.

Samsung Galaxy S III yandı!

Geçtiğimiz 6 ay içinde, üst düzey telefonların kendi kendine alev almasıyla ilgili şikayet haberleri basında yer almıştı.  Daha önce Galaxy S2 ve iPhone 4S'ın aşırı ısınma sorunu yüzünden alev aldığından şikayet eden kullanıcılar firmalar tarafından çeşitli hediyelerle susturulmaya çalışılmıştı.

1340280436_samsung-galaxy-s-iii-meltdown-550x404.jpg

Şimdide Galaxy S III ile ilgili yapılan bir şikayet ile Samsung'un bu sorunlardan ders almadığını kanıtladı. Galaxy S III şu anda piyasanın en iddialı ve güçlü telefonları arasında yer alıyor.

1340280510_yandisamsung.jpg

İşlem gücünün getirdiği aşırı ısı nedeniyle, bir kullanıcı korku dolu anlar yaşadı. Dublin'de yaşayan kullanıcının söylediğine göre otomobil kullanırken telefonu alev aldı. Tüketici Galaxy S III'ü yakından incelediğinde ise cihazın alt kısmında ciddi yanıklar olduğunu gördü.

1340280550_samsung-galaxy-s3-explodes-550x491.jpg

Kullanıcı teknoloji forumlarına açtığı başlıklarla şikayette bulundu. Ayrıca kullanıcı yanmış Galaxy S III'ün fotoğraflarını da bu forumlarda paylaştı. Samsung henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Samsung bu soruna çözüm olarak bir güncelleme ile işlemcinin gücünü azaltabilir yada piyasada olan Galaxy S III'leri toplatıp ısınma sorunu giderildikten sonra amiral gemisini tekrar piyasaya sürebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.