Samsung Galaxy S21 FE beklenen özellikle geliyor!

Bir süredir gündemde olan Samsung Galaxy S21 FE bir çok karşılaştırma sitesinde karşımıza çıkıyor. Cihaz şimdi de bir Çinli kıyaslama sitesinde görüldü.

Samsung Galaxy S21 FE beklenen özellikle geliyor!

Samsung Galaxy S21 FE'nin piyasaya sürülme tarihi bir süredir olay konusu. Ancak cihaz için sertifikasyon süreci ilerliyor, bu da Galaxy S21 FE'nin kesin olarak geleceğini gösteriyor. Bir çok sertifikada karşımıza çıkan cihaz şimdi de Çin'in 3C, sertifika sitesinde karşımıza çıktı.

İşte Samsung Galaxy S21 FE için detaylar!

Samsung Galaxy S21 FE beklenen özellikle geliyor! - Resim : 1

S21 FE'nin yerel versiyonu olan SM-G9900 için Samsung EP-TA800 şarj cihazının kullanımı resmi olarak onaylandı. Söz konusu şarj cihazı 25W'ta maksimuma çıkıyor ve bir süredir piyasada zaten mevcut. Şarj cihazı Galaxy Note 10 serisi ile birlikte geliyor. S21 FE'nin söz konusu şarj cihazını perakende paketine dahil edip etmeyeceği konusu ise şimdilik belirsiz. Bu konuda farklı söylentiler dönüyor ancak lansman tarihine kadar net bir şey demek zor.

Samsung Galaxy S21 FE beklenen özellikle geliyor! - Resim : 2

Mevcut Galaxy S20 FE, 15W'lık bir şarj cihazıyla geliyor, ancak değeri ne olursa olsun, doğru güç kaynağına sahipseniz mevcut model 25W şarjı da destekleyecektir.

Selefi gibi, S21 FE'nin 4.500 mAh pile sahip olması bekleniyor, bu nedenle pil ömrü karşılaştırılabilir özelliklere sahip olacak. Telefonun 5G versiyonu Snapdragon 888 tarafından desteklenecek, ancak bir Exynos modeli görüp görmeyeceğimiz belli değil. Telefon 6-8 GB RAM'e sahip olacak. 6.41” 120 Hz Super AMOLED ekrana sahip mevcut modelden çok daha küçük bir tasarımla karşımıza çıkabilir. Tasarım, renderlarda görüldüğü gibi S21 serisinden ödünç alınmış. Galaxy S21 FE bir çok sitede görülmeye başladığına göre, cihazın lansman tarihi için çok uzun süre beklememiz gerekmeyecektir.