Mobil

Samsung Galaxy S3'e 4G hız testi!

4G LTE Samsung Galaxy S3'ü bakın nasıl etkiliyor!


4G henüz Türkiye'ye gelmedi ancak İngiltere'de aktive edilen sistemin yakında gelmesi bekleniyor. Videoda da görebileceğiniz gibi Samsung Galaxy S3 üzerinde 4G LTE performansı test ediliyor. 4G servisi kolay veri aktarımı sağlıyor ancak bazı performans problemleri de yaşatabiliyor.

Samsung Galaxy S3 son zamanlarda çıkan en iyi performansa sahip cihazlardan biri. Ancak bakalım 4G LTE sistemini nasıl çalıştırıyor. Hız testi için Android cihazlar için geliştirilen Speed Test uygulaması kullanılıyor. Sonucun etkileyici olduğunu söylemeliyim. 4G indirme hızı 39.57 Mbps ve upload hızı 23.95 Mbps olarak ölçülüyor.

Galaxy S3 bir çok cihaza oranla daha iyi sonuç veriyor. Test sonuçlarına bir kaç denemeden sonra ulaşılıyor. Peki 4G LTE veri hızı gerçekten önemli mi? Veri hızını etkileyen bir çok faktör bulunmakta.

Veri hızını etkileyen en önemli faktörlerden biri bulunduğu fiziksel bölge. 3G de aynı şekilde bazen oldukça hızlı performans sergilerken bazen de çok yavaş çalışmaktadır.

Aslında 4G ve 3G'de web sayfası yüklemelerine baktığımızda; ilk denemede 4G, ikinci denemede 3G kazanıyor. Testlerin çok stabil olduğunu söylemek zor, ancak yine de 4G büyük fark getirmeyebilir.

Yorumlar
IyI gunler nasil olcak hIz testi?
Cevapla
Bi kere i phoneciler o teli tasirken ikinci ni aparat neden tasiyorsunuz onu soleyin ben bi gunu doldururken s3 le i phone ndn yetmior app store uygulamalar ucretli hala mi i phone neymis kalite google mi apple mi .d
Cevapla
Misafir
Biz androitciler olarak burdayiz ! Sizleri kiniyoruz ! Yasasin iphone 4s :)
Cevapla
Misafir
hayvan gibi de şarj yer şimdi bu..
Cevapla
teknoturk
androidciler nerde ya? gece mi giriyorsunuz hep:) yorumlarda bilgi paylaşımı daha iyi oluyor. fakat sadece okuyucu mu herkes :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.