Mobil

Samsung Galaxy S4 nasıl olmalı?

Samsung Galaxy S4'ün olması gereken özelliklerini sizin için listeledik!


Samsung'un bu yıl piyasaya sürdüğü Galaxy S3 harika bir akıllı cep telefonu olsa da tüm beklenenleri bize vermiyor. Peki bundan sonra piyasaya sürülecek olan Galaxy S4 nasıl bir cep olmalı.

Samsung Galaxy S3 şuan akıllı cep pazarının lideri olarak görülüyor. Çünkü daha onu geçen bir telefon henüz piyasaya sürülmedi. Kendine özel bir etkinlikle severlerine tanıtılan cep telefonu, herkesin beklentilerini karşılamasa da, ona olan ilgi oldukça büyük. Peki bundan sonraki gelecek olan Galaxy serisinin dördüncü versiyonundan neler beklemeliyiz?

Sonraki sayfalarımızdan Galaxy S4'te olması gereken özellikleriinceleyebilirsiniz.


Ekran: Samsung, Galaxy S3'de S2'nin 4.3 inç'lik ekranını 4.8 inç'e yükseltirken piksel yoğunluğunu da 217'de 306'ya çıkardı. Ancak Samsung, teknoloji meraklısı bazılarımızın hoşuna gitmeyen PenTile yaklaşmına da geçiş yaptı. Bunun anlamı, kendinizi çok zorlayarak pikselleri görebilmeniz ve ekran canlığınının bir kısmının kaybolması. Ancak Samsung, bu ekranın daha uzun süre dayandığını söylüyor. Ancak S4'de daha keskin bir çözürlüğe sahip S2 benzeri bir ekran görmeyi istiyoruz.


Beam: Samsung, Galaxy Beam ile projeksiyon özelliği sunuyor ancak böyle bir özelliğin 8 çekirdekli cebinizde Super HD özelliğiyle bulunması daha hoş olacaktır.


Pil: Galaxy S2'nin 1.650mAh'lik pili yeterince iyiydi. S3'ün 2100mAh'lik pili ise oldukça güçlü. Ancak S4'ün pil ömrü daha da iyi olabilir. Örneğin Motorola, 3.300mAh'lik bir pili oldukça ince sayabileceğimiz Motorola RAZR Maxx'a sığdırmayı başarmış.


Daha iyi S-Voice: S-Voice'in şu anki haliyle çok başarılı olduğunu söylemek güç. Hava durumunu söylemeyi, alarm kurmayı becerebiliyor ancak dünyanın en iyi telefonundan birinde yer alan ve öne çıkarılan bir özellik, daha iyi olabilirdi.


Aksesuarlar: Samsung, Galaxy S3'ü C-pen ve cebinizi TV'ye bağlamanıza izin veren dongle gibi aksesuarlarla ortaya çıkarmıştı. Ancak bu aksesuarlar oldukça pahalıydı. Samsung, bu akesuarların fiyatını daha uygun fiyatlı bir hale getirerek müşterilerini çok daha mutlu edeblir.


Daha iyi şarj: Galaxy S3'de temas ile şarj özelliği bulunuyor ancak bu özellikten şimdiye dek pek bahsedilmedi. Ancak örneğin S4'de yer alacak yeni bir kinetik şarj özelliği sayesinde günde yüzde 10 veya yüzde 20 şarj elde etmek, harika olabilirdi.


Daha iyi hoparlörler: Galaxy S3 mükemmel bir cep, ancak hoparlörleri hala oldukça güçsüz bir ses veriyor. iPhone'un hoparlörü gibi bas sesleri de verebilen daha güçlü bir hoparlör, Galaxy S4'den beklediğimiz geliştirmeler arasında.

Yorumlar
THESTER
Bence ekranın birazcık küçültülmesi(4.5") ve tek elle kullanmaya olanak vermesiyle beraber kamerasının karanlık çekimlerinin daha iyi olmasını da isterdim
Cevapla
Apple ın iphone 5 i ne yazıkki beni tatmin etmedi.Samsung apple'ın açtığı davaya karşılık olarak dava açtı.S2 ile rekorları kıran güçlü şirket apple ile anlaşmasını fes edip,savunma için büyük silahları S4 oluşturmak için kolları sıvadı,umarım apple'ın ölümü acısız olur çünkü samsung git gide tehlikeli olmaya başladı.
Cevapla
Misafir
saydığınız iyileştirmelerin birçoğuna katılmakla birlikte, bence samsung da fotograf özelliği nokia ya göre oldukca geride kalıyor. Bence bu kadar güzel bir telefona xenon flash ve denklanşör konulması gerekirdi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.