Mobil

Samsung Galaxy S6'da ve Note 5'te Bükülebilir Ekran mı Kullanacak?

Samsung'un yeni açacağı fabrika kafaları karıştırdı.

Samsung Galaxy S6'da ve Note 5'te Bükülebilir Ekran mı Kullanacak?

Samsung 2010 yılında bizleri Flexible yani bükülebilir ekranlar ile tanıtştırmıştı. Bu ekranlar o zamanlar uzay mekiğinde çıkmış gibi duruyorlar ve büküldükleri noktalarda asla görüntü piksel kayıplarına neden olmuyorlardı. CES 2010'da tanıtıılan ilk nesil Flexible ekranları aşağıdan izleyebilrisiniz.

Bu panellerin nerede kullanılacağı ise büyük bir soru işaretiyken Sasmung sadece yapılabilirliğini kanıtlamak adına Galaxy Youm adında bir telefon bile üretmişti. 

1398429382_2013-samsung-introduce-the-prototype-flexible-oled-phone.jpg

Güney Kore'den elen haberlere göre ise Samsung flexible ekranların üretimi için bir fabrika kurmaya hazırlanıyor. 2015 yılı başında hazır olması beklenen bu fabrikada Galaxy S6 ve Note 5'in ekranlarının üretileceği bildirilirken bu ekranların bükülebilir olma ihtimalinin olduğu da söylenen dedikodular arasında.

Esnek yada bükülebilir ekranlar akıllı saatlerin hayatlarımıza entegre olmasıyla birlikte daha fazla aranır oldular. Bakalım ilerki günler bize neyi gösterecek.?

Esnek ekranlı telefonlar için siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.