Mobil

Samsung Galaxy S7 Edge Geekbench testinde göründü

Samsung'un merakla beklenen üst seviye telefonu Galaxy S7 Edge Geekbench testinde göründü.

Samsung Galaxy S7 Edge Geekbench testinde göründü

Samsung'un önümüzdeki ay tanıtacağı 2016 yılındaki üst seviye modelleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'i tanıtmasına kısa bir süre kalmışken cihazlardan bilgiler gelmeye devam ediyor. 21 Şubat tarihine Galaxy S7 ile beraber tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S7 Edge'in Geekbench testine ait bir ekran görüntüsü ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir >> 

Geekbench testinde göründüğü kadarıyla Samsung Galaxy S7 Edge, Android 6.0.1 işletim sistemiyle kutudan çıkıyor ve 4GB RAM ile geliyor. Cihazın test skorlarına baktığımızda ise cihaz tekli çekirdekte 1363 puan alırken çoklu çekirdekte 4951 puan alıyor. Aynı testte Snapdragon 820 yonga setini kullanan Galaxy S7'nin tekli çekirdekte 2456 ve çoklu çekirdekte 5423 puan aldığı görülmüştü.

1454037527_galaxy-s7-edge-geekbench.png
Cihazların arasındaki puan farkı oldukça fazla gibi görünse de Geekbench testi prototip cihazlarda yapılmış ya da işlemci düşük hızda çalıştırılırken yapılmış olabilir. Bu nedenle son kullanıcıya ulaşacak cihazların performans testlerinde daha yüksek skorlar alacağı söylenebilir.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'in Barcelona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi kapsamında Mobil Dünya Kongresi'nden bir gün önce Galaxy Unpacked 2016 etkinliğiyle resmi olarak tanıtılması bekleniyor.


 
          
                    
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.