Samsung Galaxy Z Fold 3 bu fiyatla geleceğine hiç gelmesin

Samsung'un en üst seviye amiral gemisi olan Galaxy Z Fold serisinin yeni telefonu ile ilgili yeni bilgiler geldi, işte Galaxy Z Fold 3 ile ilgili bütün bilinenler.

Samsung Galaxy Z Fold 3 bu fiyatla geleceğine hiç gelmesin

Bildiğiniz üzere Samsung, iki farklı katlanabilir telefon serisini aynı zamanda piyasada tutup katlanabilir telefon pazarını domine etmeyi planlıyor. Bu planına rağmen, 14 Ocak'taki Galaxy S21 lansmanı ve Mart ayında gerçekleştirdiği A52 5G tanıtım etkinliğinde kullanıcıların merakına rağmen Samsung'un kapalı kapılar ardında tutmayı tercih ettiği yeni amiral gemisi katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 hakkında yeni bilgiler geldi.

Galaxy Z Fold 3'ün teknik özellikleri:

Daha önce de 3 ekranlı (kapağın üzerinde 1, içeride 2 tane) katlanabilir telefonlar ile karşımıza çıkan Samsung, bu cihazda da aynı geleneğini sürdürüyor. Kapaktaki ekran 6.23 inç, içerideki ekran ise 7.56 inç boyutunda olacak. Bunlara ek olarak kapaktaki ekranın 120Hz tazeleme hızını destekleyeceği ve LTPO teknolojisini kullanacağı belirtiliyor. Söylentilere göre ekran, Samsung'un güncel S Pen kalemini destekleyebilir. 

Sm-F926 model numarasına sahip olacak telefon en az 256GB depolama ile kutudan çıkabilir. Android 11 üzerinde One UI 3.5 ara yüzü ile çalışacak cihaz gücünü Qualcomm'un 5nm üretim süreciyle üretilen Snapdragon 888 yonga setinden alacak.

samsung galaxy fold 3 görseli

Telefonun arka tarafında 64MP, 12MP ve 5MP olmak üzere üçlü kamera sensörlerine yer verilecek, ayrıca her ne kadar şuan için bir söylentiden ibaret olsa bile ön tarafta yer alacak 10MP öz çekim kamerasının ekranın altında gizli bir şekilde olacağı söylentisi de ortalıkta dolaşıyor.

Bütün bu donanımı 25W hızlı şarj destekli 4.275mAh batarya besleyecek ve cihaz IP53 (suya ve toza karşı dayanıklılık) sertifikasına sahip olacak.

Samsung'un yeni Galaxy Fold'unu 2021 Temmuz ayı içerisinde tanıtması bekleniyor. Fiyat kısmı her ne kadar belirsiz olsa da 1.999 ABD dolarından piyasaya sürülmesi ihtimaline sıcak bakılıyor.