Samsung, Galaxy Z Fold 5 modelinde büyük bir sürprize yer verebilir

Katlanabilir akıllı telefon dünyasının en güçlü serisi olan Galaxy Z Fold, bu sene yepyeni bir dönemin habercisi olabilir.

Samsung, Galaxy Z Fold 5 modelinde büyük bir sürprize yer verebilir

Akıllı telefon dünyası her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Katlanabilir akıllı telefonların geliştirilmesiyle birlikte bambaşka bir serüvene yelken açan bu sektörün liderliğini ise Samsung yapıyor.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından geliştirilen Galaxy Z Fold serisi yana doğru katlanan akıllı telefonlar içerisinde en popüler model haline gelirken, Galaxy Z Flip modeli ise tüm katlanabilir akıllı telefonlar içerisinde en çok satan cihaz haline geldi. Tabi cihazların yalnızca rakipleriyle rekabet halinde olduğunu söylemek doğru olmaz. Nitekim Galaxy Z Flip modelinin Galaxy Z Fold modelinden çok daha popüler olması Samsung’un da çok işine gelmez. Bu nedenle 2023 yılı Galaxy Z Fold serisi için dönüm noktası olabilir.

Samsung, Galaxy Z Fold 5 modelinde büyük bir sürprize yer verebilir

Samsung’un geçtiğimiz yıl ki takvimine bu yıl da bağlı kalacağı düşünülürse, yeni katlanabilir akıllı telefonların tanıtılmasına daha epey zamanın olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte şimdiden Galaxy Z Fold 5 hakkında çok önemli bir iddia var. Eğer gelen bilgiler doğruysa bu sene satışa sunulacak modelde kendine ait bir yuvası olan S Pen görebiliriz.

Galaxy Note serileriyle efsaneleşen S Pen’i bir katlanabilir akıllı telefonda görmek son derece güzel olur. Üstelik bu telefon Z Fold 5 gibi kitap formunda olursa tadından yenmez. Bakalım Güney Koreli teknoloji devi bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapacak mı?