Samsung, iki yeni askeri sürüm telefonunu daha duyurdu

Bir süredir Galaxy S23 serisi üzerine çalışan Samsung, şimdilerde ise mevcut cihazlarına yeni varyantlar eklemekle meşgul.

Samsung, iki yeni askeri sürüm telefonunu daha duyurdu

Samsung, askeri kullanım için özel olarak tasarlanmış iki yeni akıllı telefon modeli tanıttı: Galaxy S23 Taktiksel Sürüm ve Galaxy XCover 6 Pro Taktiksel Sürüm. Bu telefonlar, zorlu ortamlara dayanıklı yapılarıyla bilinen Galaxy S20 Taktiksel Sürüm'ün başarısının üzerine inşa edilmiştir. Ancak bu telefonlar genel tüketicilere yönelik değil, askeri personelin değişik görevlerde ve ortamlarda kullanması için üretilmiştir.

Galaxy XCover 6 Pro Taktiksel Sürüm, MIL-STD-810H sertifikası ile donatılmıştır. Bu sertifikası sayesinde aşırı hava koşullarına dayanıklıdır ve 1,5 metre derinliğe kadar suya 30 dakika süreyle daldırılabilir. Öte yandan Galaxy S23 Taktiksel Sürüm, IP68 sertifikasına sahiptir ve askeri kaliteye uygun bir kılıf ile gelir. Bu kılıf sayesinde telefonu göğsünüze ya da kolunuza monte edebilirsiniz.

Samsung, iki yeni askeri sürüm telefonunu daha duyurdu

Her iki telefon modelinde de gece görüş modu ve eldivenle bile dokunmatik ekranı kullanabilme özelliği bulunuyor. Ayrıca harici GPS, drone görüntüleri ve lazer mesafe ölçerleri gibi özelliklere destek veriyorlar. İletişim kabiliyetleri arasında taktiksel radyo ve görev cihazı protokollerinin yanı sıra LTE, CBRS, Bluetooth ve Wi-Fi gibi standart mobil iletişim özellikleri de bulunmaktadır.

Galaxy S23 Taktiksel Sürüm’de bulunan Gizli Mod sayesinde LTE ve e-911 özellikleri devre dışı bırakılabiliyor. Bu da güvenli ve şebekeden bağımsız iletişim olanağı tanıyor. Samsung Knox, donanım seviyesinde şifreleme sunarken, DualDAR ek güvenlik sağlıyor. Sunucusuz lisans aktivasyonu, esnek dağıtım olanağı sunmaktadır. Android 13 tabanlı One UI 5.1 işletim sistemine sahip olan her iki telefon modeli de, durumsal farkındalık için Android Takım Farkındalık Kiti (ATAK) ve gerçek zamanlı hasta karşılaşma bilgileri için Savaş Alanı Destekli Travma Gözlem Kiti (BATDOK) ile birlikte kutudan çıkıyor. Samsung DeX desteği ve çift VPN bağlantısı güvenliği artırıyor.

Bu akıllı telefonların fiyatlarına dair bilgi paylaşılmadı. Zira bu telefonlar sadece askeri kullanıcılar için üretildi ve genel tüketicilere sunulmuyor.