Samsung katlanabilir telefonu CES 2019'da tanıtabilir

Teknoloji devi Samsung tarafından yapılan bir açıklama firmanın katlanabilir telefonunun CES 2019'da tanıtalacağı ihtimalini ortaya çıkardı.

Samsung katlanabilir telefonu CES 2019'da tanıtabilir

Yıllardır merakla beklenen katlanabilir telefonların hangi firma tarafından ilk kez hayata geçirileceği henüz net değil. Aralarında Samsung, LG ve Huawei gibi markaların bulunduğu teknoloji devlerinin bu alanda çalışmaları olduğu biliniyor. Ancak ortada prototip ekranlar dışında somut bir ürün yok. Bu konudaki en somut açıklama Samsung'tan geldi.

Samsung katlanabilir telefonu CES 2019'da tanıtabilir

Samsung Mobile CEO'su Dj Koh tarafından Cnet'e verilen bir röportajda katlanabilir telefonla ilgili net bazı bilgiler paylaşıldı. Röportajda birçok konuya değinin Koh katlanabilir telefonlar konusunda şunları belirtti: "Katlanabilir bir telefon sunduğumuzda, müşterimiz için gerçekten anlamlı olmalı. Kullanıcı deneyimi standardıma uygun değilse, bu tür ürünleri sunmak istemiyorum."

Koh daha önce Samsung Developer Conference sırasında katlanabilir bir telefon duyurabileceklerini de açıklamıştı. Bu yıl 7-8 Kasım tarihlerinde ABD'nin San Francisco şehrinde gerçekleştirilecek olan Samsung Developer Conference etkinliğinde bu telefonun tanıtımı gerçekleşmeyebilir. Zira Koh'un açıklamasındaki yuvarlak cümleler telefonun halen geliştirme aşamasında olduğunu gösteriyor.

Firmaya yakın bazı kaynaklar ise Samsung'un bu telefonu duyurmak için CES 2019'u beklediğini iddia ediyor. Zira Kasım ayına az bir zaman kaldığı için tanıtımı yetişmeyecek olan ürünün Ocak ayında ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek CES 2019'da tanıtılması muhtemel görünüyor.

Bu açıklama firmanın bu tarz bir ürün üzerinde çalıştığı anlamına geliyor. Ancak katlanabilir telefon Twitter'da sürekli gelecekle ilgili (bazılarının hayata geçmesi mümkün olmayan) içerikler paylaşanların beklentilerinin aksine pratik bir çözüm olmayabilir. Katlanabilir bir ekranın kullanım ömrü, kullanıcı deneyimi ve benzeri detayların sanıldığı kadar pratik olmayacağını da hesaba katmak gerekiyor.