Mobil

Samsung, kullanıcı güvenliği için çok önemli bir adım atıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kullanıcılarını siber saldırılardan koruyacak yeni güvenlik tedbirini resmen duyurdu.

Samsung, kullanıcı güvenliği için çok önemli bir adım atıyor

Son zamanlarda One UI 5.1 yazılım güncellemesini ve yeni nesil şarj özelliğini birçok Galaxy telefonuna getirerek adından sıkça söz ettiren Samsung, oldukça hareketli geçen Şubat ayındaki yazılım haberlerine de ara vermiyor. Tabi bu yazılım güncellemeleri, şu anda piyasada bulunan en iyi Samsung telefonlarından kesinlikle biri olan Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23'ün piyasaya sürülmesini mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

Samsung şimdi de yeni bir önleyici güvenlik özelliği olan Samsung Message Guard'ı duyurdu. Bu özellik, telefonunuza gönderilen görüntülerle taşınan sıfır gün saldırılarını önlemeyi amaçlıyor ve aslında şimdiden Galaxy S23 serisinde mevcut durumda.

Samsung, kullanıcı güvenliği için çok önemli bir adım atıyor

Şirket, Galaxy telefonlarda bu tür saldırılarla ilgili hiçbir veri toplanmadığını açıklıyor, ancak bu özellik, geniş Galaxy portföyünün güvenliğini daha da artırmak amacıyla yine de piyasaya sürülüyor.

Samsung'a göre, kötü niyetli bir saldırgan, görüntüye belirli bir sıfır tıklama açığı ekleyebilir ve bu da onlara mesajlarınız, galeri içeriğiniz ve en kötü durumda bankacılık uygulamanız için giriş bilgilerinizi de dahil olmak üzere telefonunuzun tam kontrolünü verir. Tüm bunların Galaxy telefonlarda gerçekleşebilecek çok ciddi tehditler olduğunu tekrar belirtelim, ancak Samsung, böyle bir siber suç olayı hakkında herhangi bir rapor almadı ve umarız hiçbir zaman almaz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.