Samsung Windows Phone 8'li telefon çıkaracak!

İddialara göre Samsung, Galaxy S III donanım ve tasarımlarına sahip Windows Phone 8'li telefon çıkaracak.

Samsung Windows Phone 8'li telefon çıkaracak!

Microsoft'un, Google'ın işletim sistemi ile çalışan Android akıllı telefonlarına karşı savaş yapmayı planlıyor gibi görünüyor. Samsung ve HTC dahil olmak üzere bir çok üreticinin Windows Phone işletim sistemine sahip telefon üretmek için Windows Phone 8 işletim sistemini beklediği söylentiler arasında.

1335970732_samsung-omnia-s-550x295.jpg

Windows Phone Life sitesinden Michael Blake, güvenilir bir kaynaktan e-posta aldığını ve bu kaynağın verdiği bilgiye göre Samsung'un Windows Phone 8 işletim sistemine sahip bir telefon üretmeyi planladığını iddia etti.

Samsung'un ilk Windows Phone işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonunun adı ise Samsung Focus II olacağı kaynağın verdiği bilgiler içerisinde.  Michael Blake'in yazısına göre Samsung'un Windows Phone 8 işletim sistemi ile çıkaracağı cihazın donanım ve tasarımı da SamsunG Galaxy S III'ün ki ile aynı olacak.

1335970754_samsung-event-display-booth-focus-s-ii-2-windows-phone-8.jpg

Blake yazısında "Benim kaynağa göre Windows Phone 8 işletim sistemi değişiklikler yaparak Samsung cihaz içine özellikleri üzerinden takas yapılacak. Galaxy S III'ün daha hızlı işlemci, daha büyük ekran, daha yüksek çözünürlük ve LTE kullanabilme özelliği Windows Phone ile birlikte olacak." Dedi.

İddialara göre Focus II'nin özellikleri şöyle:

4.7 inç HD ekran, 12 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel görüntülü görüşmeler için ön yüzünde kamera, NFC özelliği, LTE desteği, daha hızlı çift çekirdekli işlemci, geliştirilmiş fotoğraf stüdyosu, Samsung Cloud desteği ve özel kamera tuşu bulunacak.