Mobil

Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

Samsung, uçakta patlayan Note 7'den üç gün önce patlayan yenilenmiş Galaxy Note 7'yi açıklamayarak örtbas etmek istedi. Galaxy Note 7 nasıl patladı?

Samsung, yenilenmiş Galaxy Note 7'nin patlamasını örtbas etmek istedi

Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunları nedeniyle değiştirme programı düzenleyerek kullanıcılara güvenli olarak belirttiği yeni versiyonlarını sunmaya başlamıştı. Ancak ikinci bir fiyasko yaşandı ve güvenli denilen yeni Galaxy Note 7’lerde patlamaya başladı.

En son yine güvenli olarak belirtilmiş Galaxy Note 7 uçakta patlamış ve Federal Havacılık İdaresi’nin uçaklara alınan Galaxy Note 7’lerin tehlikeli olabileceği konusundaki uyarıları haklı çıkmıştı. Yeni gelen bilgilere göre Galaxy Note 7’nin güvenli olarak belirtilmiş başka bir modeli daha patladı. Ancak kötü olan şey ise Samsung’un bu durumu örtbas etmeye çalıştığı iddiaları oldu.

Samsung, patlayan yenilenmiş Galaxy Note 7'yi örtbas etmek istedi

Nicholasville, Kentucky’de yaşayan Michael Klering, geçtiğimiz Salı günü yatak odasında uyurken bir tıslama sesi duydu. İlk önce ne olduğunu anlamayan Klering, dört saat sonra uyandığında değiştirilmiş Galaxy Note 7 telefonundan duman çıktığını ve odanın dumanla dolu olduğunu fark etti.

1476005387_samsung28.jpg

Michael Klering, günün ilerleyen zamanlarında kendini hasta hissetmeye ve siyah renkte kusmaya başladı. Hastaneye gittiğinde duman zehirlenmesinden kaynaklanan akut bronşit teşhisi konuldu. Samsung, Klering ile derhal irtibata geçti ve ilgilenmeye başladı.

Bu olay Salı günü gerçekleşti ve perşembe günü yenilenmiş bir Galaxy Note 7 uçakta patladı. Hemen ardından cuma günü 13 yaşındaki bir kızın cebinde patladı. Samsung bu patlamalarla ilgili açıklama yaptı ve müşteri güvenliğinin önde geldiğini söylemişti ancak, son patlamalardan önce gerçekleşen bu patlamayı saklaması ve kullanıcıları uyarmaması olayı örtbas etmeye çalıştığını gösterdi.

Anlaşılan o ki, Samsung Galaxy Note 7’leri piyasadan geri çekmedikçe bu patlama haberlerinin sonu gelmeyecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.