Galaxy A23 serisi ile ilgili ilginç iddia!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hiç beklemediği bir problemle karşılaştığı ünlü akıllı telefon modelinde, satış beklentisini 30 milyondan 4 milyona düşürdü.

Galaxy A23 serisi ile ilgili ilginç iddia!

Samsung, dünyanın en önemli teknoloji markaları listesindeki ilk sıralarda bulunan yerini korumaya devam ediyor. Özellikle amiral gemisi modelleriyle piyasadaki kalburüstü cihazlar sınıfının önemli bir temsilcisi halini alan Güney Koreli teknoloji devi, asıl vurgunu ise orta segment cihazlarından yapıyor. Bu kapsamda Samsung’un güvendiği cihazlardan biri olan Galaxy A23 serisi ise öyle büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı ki, Samsung neredeyse bu telefonun üretimini durduracaktı.

Buna göre Mart ayında tanıtılan Galaxy A23 4G ve Ağustos ayında tanıtılan Galaxy A23 5G’nin toplam 30 milyon adet satması bekleniyordu. Ancak cihazların satışa sunulmasından bir süre sonra ortaya çıkan kamera problemleri, akıllı telefon kullanıcılarının bir anda bu seriden soğumasına neden oldu.

Galaxy A23 serisi ile ilgili ilginç iddia!

Uzun süre sebebi tespit edilemeyen sorun yüzünden, bu iki akıllı telefonun da kameraları olması gerekenin çok daha altında bir performans sergiliyordu.

En sonunda sorunun ne olduğunun tespit edildiğini duyuran Samsung, yine de bu konu hakkında herhangi bir detay vermezken, Güney Koreli şirketin 30 milyon adet satmayı planladığı bu iki telefonun hedefini 4 milyona çektiği anlaşıldı. Bakıldığında neredeyse onda bir oranına çekilen hedef, acaba hala söz konusu hata devam ediyor mu sorusunun sorulmasına neden olurken, bu durumun Samsung’un bir sonraki mali raporlarına olumsuz yansıyacağı düşünülüyor.