Mobil

Samsung'da Galaxy S5 paniği yaşanıyor!

Tabiri caizse, deli gibi satıldığı iddia edilen cihazın satışlarının hiçte söylendiği gibi olmadığı anlaşıldı.

Samsung'da Galaxy S5 paniği yaşanıyor!

Samsung'un yeni Android'li amiral gemisi yaklaşık 28 gün önce satışa sunulmuştu. Ancak tabiri caizse deli gibi satıldığı iddia edilen cihazın satışlarının hiçte söylendiği gibi olmadığı anlaşıldı. Güney Koreli Samsung'un Galaxy S5 satışlarından memnun olmadığı hakkında analistlerden bilgiler gelmeye başladı.

Kore merkezli üretici yeni amiral gemisi telefonunun satış performansının aslında yüksek olacağı ümidiyle piyasaya sürmüştü. Ancak şirketten şu ana kadar cihazın satışından memnun olduğunu gösteren bir açıklama gelmiş değil. Samsung da beklentilerin yüksek çıkmaması şirkette paniğe yol açmış durumda. Gerçeği konuşmak gerekirse şirketin paniğe kapılmasında ki etken geçen yıl satışa sunduğu Galaxy S4, sadece 26 günde 10 milyon adet satılmıştı. Bugün Galaxy S5'in satışa sunulduğu 29. günü ve henüz, S4'ün rekoruna ulaşamamış durumda.

1399729270_img20140510163913.jpg

Aslında bunu şirketin geçen yıl ki, Galaxy S4 satışının yüksek olmasını o dönemde cihazın karşısında üst seviye bir rakip firma cihazı bulunmamasına bağlayabiliriz. Öte yandan 2014 yılına girişle özellikle Çin'in önde gelen küçük ve büyük çaplı firmaların yüksek donanımlı akıllı telefonlarını bir bir piyasaya sürmesi, aynı zamanda HTC One M8 ve LG G3'ün neler sunacağını bekleyen alıcıların da büyük etkisi olduğunu görebiliriz.

Üretici bazında araştırma yapan Chitika ve ABI Research analistlerine göre Galaxy S5'in satışlarının yüksek olmamasında HTC'nin amiral gemisi One M8'in de payının olduğunu belirtiyorlar. Tabii bu düşük satış rakamının doğmasına yine Koreli bir üretici olan LG'nin yeni amiral gemisi G3'ten beklentilerin yüksek olmasına bağlarsak yanlış söylemiş olmayız sanırım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.