Samsung'dan 2 yeni f/p modeli! Peynir ekmek gibi satar!

Akıllı telefon dünyasının üretken isimlerinden biri olan Samsung, alt segment akıllı telefonlar pazarına 2 yeni model daha hediye etti.

Samsung'dan 2 yeni f/p modeli! Peynir ekmek gibi satar!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir taraftan katlanabilir akıllı telefon modelleri üzerinde çalışırken diğer bir taraftan ise hakimi olduğu alt segment akıllı telefon pazarında da payını rakiplerine kaptırmak istemiyor. İşte bu amaçla şirket, biri daha önce çıkarttığı modelin yenilenmiş versiyonu olmak üzere, bu alanda 2 yeni akıllı telefon daha çıkarmış oldu.

Samsung tarafından satışa sunulan telefonlardan ilki olan Galaxy M13 4G aslında daha önce gördüğümüz bir modeldi. Ancak Güney Koreli teknoloji şirketi, bu modelin hem kamera hem de batarya yapısında bir takım iyileştirmeler yaparak telefonu rakiplerine karşı daha kuvvetli hale getirmiş.

Samsung'dan 2 yeni f/p modeli! Peynir ekmek gibi satar!

Şirketin tanıttığı ikinci model olan Galaxy M13 5G ise isminden de anlaşılacağı üzere Galaxy M13 4G’nin 5G versiyonu. Ancak bu telefonun ekran ve batarya yapısında selefine göre bazı farklılıklar olduğunu söylememiz lazım.

Buna göre yenilenmiş Galaxy M13 4G modelinde 6,6 inçlik Full HD+ ekran bulunuyorken, bu cihaz gücünü Exynos 850 yonga setinden alıyor. 4GB/6GB RAM ve 64GB/128GB dahili depolama alanı seçenekleriyle karşımıza çıkan telefonun bataryası ise 6.000mAh’lık devasa bir boyutta. Telefonun arka kamera kurulumunun 50MP + 5MP + 2MP’den ön kamerasının ise 8MP’den oluştuğunu da ekleyelim.

Galaxy M13 5G’ye baktığımız zamansa, ekranının 6,5 inçlik Full HD+ panelden oluştuğunu görüyoruz. Selefinin aksine gücünü Dimensity 700 yonga setinden alan telefon yine aynı kardeşi gibi 4GB/6GB RAM seçeneğine sahipken dahili depolama alanında ise sadece 128GB’lık bir belleğe sahip. Galaxy M13 5G’de batarya kısmında 5.000mAh’lık bir pilin var olduğunu görüyoruz. Kamera kurulumu olaraksa arka yüzeyde 50MP + 2MP ön yüzeyde ise 8MP tercih edilmiş.

Telefonların satış fiyatlarına gelecek olursak, Galaxy M13 4G’nin başlangıç fiyatı 150 dolar, Galaxy M13 5G’nin başlangıç fiyatı ise 175 dolar olarak belirlenmiş.