Mobil

Samsung'dan Galaxy Note 5 iddialarına yalanlama geldi

Galaxy Note 5'in temmuz ayında tanıtılacağı yönündeki haberler yalanlandı.

Samsung'dan Galaxy Note 5 iddialarına yalanlama geldi

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore kaynaklı bazı haberlerde Samsung’un eylül ayında tanıtılacak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a karşı bir strateji geliştirerek Galaxy Note 5’i temmuz ayında duyuracağı iddiasına yer verildi. Haberde ayrıca Samsung’un Galaxy Note 5'in prototiplerini birçok küresel ortağına sergilediği de ifade edildi. 

Bahsi edilen iddialara yanıt Samsung Mobile’ın bir numaralı ismi JK Shin’den geldi. Galaxy S ve Galaxy Note etkinliklerinin değişmez ismi JK Shin Galaxy Note 5'in temmuz ayında tanıtılacağı ve cihaza ait prototiplerin küresel ortaklara gösterildiği iddialarını yalanladı. Samsung CEO’sunun açıklamalarından anladığımız kadarıyla Galaxy Note serisinin yeni üyesi bir kez daha eylül ayında IFA Berlin etkinliğinde lanse edilecek.

JK Shin ayrıca Galaxy S6 ve S6 Edge’in beklenen satış patlamasını gerçekleştiremediği iddialarının da yanlış olduğunu belirtti. Shin’e göre telefonlar 10 milyon satış rakamına ulaşarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.