Mobil

Samsung'dan holografik simgeleri görüntüleyen akıllı telefon gelebilir

Samsung akıllı telefonlarda holografik simgeleri görüntüleyen bir patent aldı.

Samsung'dan holografik simgeleri görüntüleyen akıllı telefon gelebilir

Patent başvuruları genelde şirketlerin gelecekteki ürünleri hakkında ipuçları veriyor ve Samsung’un yeni aldığı patent ile Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus gibi önemli iki telefon tanıtımı sonrasında bazı heyecan verici özelliklere sahip akıllı telefonlar planlıyor gibi görünüyor.

Aslında yeni fikirlere dair patent alınması her yıl çok kez uygulanmaktadır ancak, bazıları parmak izi okuyucu sensörü gibi akıllı telefonların ayrılmaz bir parçası haline gelebiliyor. Samsung yeni aldığı patent ile yine ilgi çekici bir özelliğe imza atıyor.

1439357380_samsung-patent.jpg

Samsung’un USPTO (ABD Patent ve Marka Ofisi) aracılığıyla aldığı yeni patente göre akıllı telefon ile bir holografik görüntüleri yansıtabileceğiniz bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik projektör gibi geniş içerikli görüntüleri değil küçük simgeler ve benzeri görüntüleri yansıtıyor.

Bu özellik akıllı telefonda yerleşik olmayacak ve ayrı bir parça halinde sunularak akıllı telefonun üstüne yerleştirilerek kullanılacak. Üreticilerin oldukça zor geliştirilen özellikleri telefonlarına yerleştirerek ön plana çıkmaya çalıştığı bu pazarda bakalım Samsung bu özelliği hayata geçirecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.