Mobil

Samsung'dan LG'ye bir darbe daha! LG'ye vuran vurana!

Akıllı telefon işinden çekilecek olan LG'ye bir darbe de Samsung'dan gelecek. LG ile yollarını ayıracak olan Silicon Works, Samsung'a geçebilir.

Samsung'dan LG'ye bir darbe daha! LG'ye vuran vurana!

Güney Koreli LG şu sıralar kötü günler geçiriyor. Mobil bölümünü kapatacak olan LG'ye bir darbe de Samsung cephesinden gelecek. LG için çalışan Silicon Works'ün sırasıyla Samsung Electronics ve Samsung Display'e DDI'lar (Display Driver IC) ve touch IC'ler (Integrated Circuits) sağlayarak müşteri portföyünü genişletmeyi planladığı bildiriliyor.

Bu firmayı bilmeyenleriniz için; Silicon Works, Güney Kore'deki en büyük fabrikasız yarı iletken tasarım şirketidir ve şimdiye kadar LG Display'e yarı iletken çözümleri sağlayarak işini güçlendirmiştir. Şirket, yakında LG Group'tan ayrılacak ve Koo Bon-joon tarafından yönetilecek bir şirket olan LX Group/LX Holdings'in önemli bir iştiraki olacak.

Silicon Works, yıllar boyunca LG Display'in önemli bir ortağı oldu. Bu nedenle LG'nin en yakın rakibi olan Samsung'a geçmesi biraz yadırganabilir. Ancak, LG Electronics'in bu yıl akıllı telefon işinden çıkması, Silicon Works'ün yeni ortak bulmasına yol açacak.

Silicon Works'ün şu anda bir müşteri olarak Samsung için çalışacağı ve 2021'in ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan şirketin akıllı telefonları için ekran sürücüsü entegre devreleri (DDI'ler) sağlamaya çalıştığı bildiriliyor. Şu anda, Samsung'un akıllı telefonları şirketin sağladığı DDI'lara güveniyor.

Silicon Works

Silicon Works ve Samsung'un daha önce birlikte çalıştıklarını belirtelim. Fabrikası olmayan bir yarı iletken tasarım şirketi olan Silicon Works, geçen yıl Samsung’un dökümhanesini kullanmaya karar verdi.

Silicon Works-Samsung Electronics / Display ortaklığı henüz onaylanmadı. Ancak LX Group/LX Holdings bu yılın sonlarında LG Group'tan ayrıldıktan sonra daha fazla ayrıntı ortaya çıkabilir.

Samsung'un yeni IC ve DDI'lar için oldukça güvenilir ve bu işte kendini kanıtlamış olan Silicon Works ile çalışması iki firma için de büyük başarılar sağlayabilir.

Yorumlar
Mehmet Barıldar
LG tokat atan atama
Cevapla
Hasan
Tüm LG markalı ürünlerin ömrü garanti süresi kadar lg markasından uzak duruyorum saati ayarlanmış gibi 2 yıl garantisi dolduğu an cihazları çöp oluyor şikeyetvar gözatmanızda fayda var şikayet okadar çokki firma cevap verme tenezzülünde dahi bulunmuyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.