Mobil

Xiaomi'nin kullandığı yeni MediaTek işlemciler övgü topladı!

Xiaomi'nin Qualcomm'u yavaştan terk ederek geçtiği MediaTek işlemciler uzmanlar tarafından övgü topladı. Dimensity 1200 bomba gibi geliyor.

Xiaomi'nin kullandığı yeni MediaTek işlemciler övgü topladı!

Yonga seti konusunda uzun zamandır lider olan Qualcomm, MediaTek'in Dimensity çıkışından sonra büyük darbe almıştı. Xiaomi de bazı modellerinde MediaTek Dimensity 1200 yonga setini kullanacağını açıklamıştı. Bugün ise uzmanlar bu yeni yonga setini öve öve bitiremedi.

Yeni nesil MediaTek işlemcilerin performansı önemli ölçüde arttı. İlgili sonuç, 20 Ocak'ta sunulan Dimensity 1200 yonga setinin yeni testlerinin sonuçlarına dayanılarak yapıldı.

Daha pahalı olan Snapdragon 870 ile karşılaştırılan Dimensity 1200 rakibine önemli ölçüde fark atmayı başardı.

Dimensity 1200'ün performans testi, yeni tanıtılan Realme GT Neo'da gerçekleştirildi. Digital Chat Station tarafından paylaşılan bu test sonuçları MediaTek'in fiyatına göre rakibini katladığını gösteriyor.

MediaTek Dimensity 1200 testten 711.664 puan ve Qualcomm Snapdragon 870 ise 719.585 puan alıyor. Ancak fiyatı düşündüğümüzde bu farkın az olması MediaTek için büyük bir zafer diyebiliriz.

Digital Chat Station, 7,921 puan farkını önemsiz olarak nitelendirdi ve Dimensity 1200'ün büyük fark yaratacağının altını çizdi.

Fiyat/performans konusunda Qualcomm'a soğuk terler döktüren MediaTek, yüksek performansı en uygun fiyatla kullanıcalara sunulmasını sağlayacak. Snapdragon 870'lü telefon 500 dolar seviyesindeyken aynı performansı sunan Dimensity 1200'lü telefon ise 400 dolar seviyelerinde satılacak.

Xiaomi'nin kullandığı yeni MediaTek işlemciler övgü topladı! - Resim : 1

Qualcomm'un rekabet içerisine girebilmesi için ne kısa sürede Snapdragon 7 serisini güçlendirmesi ve fiyatı da düşürmesi gerekiyor. Aksi durumda boynuz kulağı geçecek ve MediaTek yonga seti konusunda lider isim olmaya başlayacak. Bu iki dev isim arasındaki çekişme her zaman olduğu gibi biz kullanıcılara yansıyacak. Umarız ilerleyen süreçte daha uygun fiyatlı performans canavarları görürüz.

Yorumlar
Profesyonel Pubg Mobil oyuncusu
Bu işlemci pubgda 90fps sabit virir mi
Cevapla
Hakan
Ekran kaç hz ise o değerde fps alırsın. 60hz ekranda 90fps alman hiçbir şeyi değiştirmez.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.